Weekend seniora z kulturą
Sztuki wizualne

Weekend seniora z kulturą

  • Wydarzenie archiwalne: 29.09.2023
Miejsce:
Galeria Sztuki WozowniaToruń, ul. Ducha Św. 6

Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu jak co roku włącza się w akcję “Weekend seniora z kulturą”. W czasie weekendu 29 września – 1 października osoby 60+ będą mogły bezpłatne obejrzeć aktualne wystawy: „Moon Landing” Justyny Olszewskiej, „Energia Kosmosu, rytmy natury – wystawa grafiki z kolekcji Wozowni” oraz „Tożsamość miejsca” Katarzyny Tereszkiewicz.

O wystawach:

W nawiązaniu do przypadającej w tym roku 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika Wozownia przygotowała dwie wystawy łączące fascynacje artystyczne i kosmiczne. W dolnej sali galerii Justyna Olszewska, artystka i astronomka, prezentuje swój projekt pt. "Moon Landing", który ma przybliżyć niezwykłe ciało niebieskie, jakim jest Księżyc. Na ekspozycji znajdzie się m.in. unikatowy 4-metrowy model Księżyca, który został wykonany w oparciu o fotografie, pochodzące z amerykańskiej sondy Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO), oraz archiwa i obiekty związane z naszym satelitą. Drugą z „kosmicznych” wystaw w galerii będzie pokaz grafik z kolekcji Wozowni pt. "Energia Kosmosu, rytmy natury" Pokazuje on, że związki między Kosmosem a przyrodą to niewyczerpalne źródło motywów do opracowania dla artystek i artystów, a także odzwierciedla różnorodność twórczych postaw w odniesieniu do problemu relacji pozaziemskie – ziemskie.
Do (Z)/ziemi zbliża nas natomiast "Tożsamość miejsca" Katarzyny Tereszkiewicz – laureatki Nagrody Galerii Sztuki Wozownia, przyznanej w ramach Międzynarodowej Wystawy Rysunku Studenckiego RYSOWAĆ w 2022 roku. Artystka zaprezentuje w Toruniu najnowsze prace graficzne, które są podstawą jej pracy doktorskiej.

 

 Źródło: Galeria Sztuki Wozownia

Galeria Sztuki Wozownia

ul. Rabiańska 20
87-100 Toruń
tel.: 56 622 63 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 21.04

Ironia / Wystawa zbiorowa

16
kwietnia (wtorek), godz. 18:00

Wykład Urszuli Chowaniec w ramach wystawy Ironia