Weekend Niepodległościowy w Muzeum Okręgowym w Toruniu
Dziedzictwo

Weekend Niepodległościowy w Muzeum Okręgowym w Toruniu

  • Wydarzenie archiwalne: 13.11.2022
Miejsce:
Muzeum Okręgowe w ToruniuToruń
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza do miejsc stanowiących doskonałą okazję do bliższego poznania dziejów zarówno dużej, jak i małej ojczyzny. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę zwiedzania naszych wystaw o tematyce historycznej w Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów oraz Muzeum Twierdzy Toruń, w dn. 11–13 listopada za jedyne 11 zł (bilet łączony do obu oddziałów).

Jedna z części ekspozycji „Toruń i jego historia” w Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów dotyczy lat 1920–1945 i opowiada o odzyskaniu niepodległości przez Polskę poprzez pryzmat Torunia. Natomiast w Muzeum Twierdzy Toruń, poza ekspozycją stałą, na której można prześledzić rozwój obiektów broniących miasta od czasów lokacji w XIII wieku do końca II wojny światowej, w sposób szczególny polecamy nową wystawę czasową, która przybliża udział strażaków w walkach o odzyskanie niepodległości. Wystawa ,,Strażacka Niepodległa 1918–1921'’ dostępna będzie do końca roku.

Dodatkowo w ramach biletu łączonego do obu ww. oddziałów będzie można skorzystać (bez dodatkowych opłat) z pokazu 3D pt. „Księga Toruń” w Muzeum Historii Torunia – kilkunastominutowego filmu ukazującego wybrane najważniejsze momenty z dziejów miasta. Dostępność udziału w seansie uzależniona jest o liczby wolnych miejsc.

Uwadze zwiedzających polecamy zwiedzanie Muzeum Twierdzy Toruń w towarzystwie przewodnika. W ofercie sprzedaży dostępne są bilety obejmujące komplet atrakcji –
w cenie 18 zł oraz dopłata na zwiedzanie z przewodnikiem – dodatkowy bilet w cenie 7 zł.  Oprowadzania rozpoczynają się o godzinach: 10.00, 12.00 i 14.00. Liczba miejsc ograniczona do 40 osób na każdą godzinę.

Zachęcamy do spędzenia tego dnia w optymistycznej i życzliwej atmosferze. Niezmiernie miło będzie nam Państwa gościć. 

Razem świętujmy Narodowe Święto Niepodległości!

Źródło: Muzeum Okręgowe w Toruniu

Muzeum Okręgowe w Toruniu

Rynek Staromiejski 1
87-100 Toruń
tel.: 56 660 56 12