Weekend Młodych – Festiwal Nowej Muzyki
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Weekend Młodych – Festiwal Nowej Muzyki

 • Wydarzenie archiwalne: 24.06.2023
Miejsce:
Park na SłodowieWłocławek
WEEKEND MŁODYCH to wydarzenia kulturalne dla młodzieży i dorosłych. 23 i 24 czerwca 2023 wystąpią gwiazdy rapu, hip-hopu oraz popu. Dzięki pozyskanemu przez Urząd Miasta Włocławek dofinansowaniu wstęp na wydarzenie będzie BEZPŁATNY! Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Włocławek – miasto nowych możliwości. Tutaj mieszkam, pracuję, inwestuję i tu wypoczywam” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 i budżetu państwa, w ramach Programu Rozwój Lokalny. W piątek i sobotę zapraszamy do Parku na Słodowie na koncerty młodych wykonawców m.in. Kinnego Zimmera i Ignacego.

Piątek 23.06.2023

 • KINNY ZIMMER, którego singiel „Rozmazana Kreska” w ubiegłym roku stał się viralem na TikToku, co sprawiło, że utwór na szybko zdobył milionowe wyświetlenia. Na koniec Startera wypuścił oryginalną wersję „Benz-Dealera” z Quebonafide, do którego kawałka, nabył prawa autorskie. Następnie podpisał kontrakt z SBM Label, wziął udział w Hotelu Mafijja 2, wypuścił debiutancki krążek „Letnisko”, a latem ubiegłego roku zagrał swoje pierwsze solowe koncerty w karierze. Pod koniec sierpnia skończył z wizerunkiem harcerza, z którego był kojarzony. Młody artysta powrócił w zupełnie innym stylu!

 • KACPER BLONSKY uznawany jest obecnie za jednego z najpopularniejszych polskich twórców internetowych. Twórca najpopularniejszego słowa roku 2019 “Eluwina”. Spopularyzował je nagrywając piosenkę pod tym samym tytułem, która na dzień dzisiejszy liczy już ponad 34 miliony odtworzeń! Na swoim koncie ma również takie hity jak “CRUSHER” czy “Dziś Tańczę”.

 • ANTONY ESCA ma na swoim koncie duży sukces. To on jest wykonawcą viralowej piosenki „Diss Na Budziki”, wyprodukowanej przez Vłodarskiego, która swego czasu robiła prawdziwą furorę na TikToku. W tym roku powraca na Festiwal z nową propozycją „Jakie plany?”.

 • LATE w swoich piosenkach przywiązuje dużą uwagę do tekstów i przekazu z nich płynących, często wspomina o swojej przemianie wewnętrznej. To będzie pierwsza okazja Bartosza do wystąpienia dla tak dużej publiczności. Szykujcie się na sporą dawkę energii i trapowych brzmień.

 • ZEILY tworzy od 2019 roku, w swoich tekstach stara się zawrzeć jak najwięcej emocji, które siedzą mu w głowie. Maksym wystąpi drugi raz na scenie dla szerszej publiczności.

 • DJ SZTUKA jest znany jest włocławskiej młodzieży z ubiegłorocznego Festiwalu w Browarze B., znów podkręci klimat i doskonale zmiksuje kawałki, które najbardziej lubicie.

 • JAKUB CIĄPAŁA w świecie hip-hopu czuje się jak ryba w wodzie. Tańczy, organizuje eventy, prowadzi eventy i robi mnóstwo kreatywnych rzeczy. Na dodatek wszystko wychodzi mu niezwykle dobrze! W tym roku chwyci znów chwyci za festiwalowy mikrofon i narobi hałasu.


Sobota 24.06.2023

 • SARA JAMES zachwyciła polską publiczność w The Voice Kids, a następie próbowała podbić USA. Młoda wokalistka wystąpiła w popularnym programie America’s Got Talent, w którym dotarła aż do finału. Najpierw Polka zachwyciła jury swoją wersją piosenki Kate Bush “Running Up That Hill”, w finale programu Sara James ponownie stanęła na scenie, by zaprezentować swój talent. Tym razem zaśpiewała utwór “Let’s Get It Started” Black Eyed Peas – i to nie sama! W pewnym momencie do młodej wokalistki dołączyła reszta słynnego zespołu. Co prawda Sarze nie udało się wygrać amerykańskiego Mam Talent, ale jedno jest pewne – usłyszał o niej cały świat i drzwi do światowej kariery są dla niej nadal otwarte…

 • „Tylko czekam na znak, czekam i tak, rób co tylko zechcesz, chwytaj mnie za serce” – takimi słowami rozpoczyna się refren piosenki “Czekam na Znak” IGNACY. Dał się poznać wszystkim za sprawą udziału w 11. edycji The Voice of Poland, gdzie oczarował trenerów i widzów barwą głosu i wrażliwością artystyczną. Choć nie wygrał muzycznego talent-show to nie poddał się, tylko starał się wciąż spełniać swoje marzenia. Okazuje się, że muzyka w jego życiu jest z nim od dziecka. Kiedy miał 7 lat mama zaprowadziła go na pierwsze lekcje śpiewu i ta miłość trwa do dzisiaj. Oprócz The Voice of Poland, Ignacego można było oglądać także w programie Mali Giganci. W tym roku pojawi się na wielu letnich festiwalach w naszym kraju.

 • MARTYNA GĄSAK została najlepszym młodzieżowym głosem w Polsce. 14-latka z Elbląga już na samym początku zachwyciła trenerów The Voice Kids, gdy podczas Przesłuchań w ciemno fenomenalnie zaśpiewała utwór “Never Enough” z musicalu “The Greatest Showman”. Ostatecznie zdecydowała się dołączyć do drużyny Dawida Kwiatkowskiego, który poprowadził ją do finału popularnego show. W bitwach wykonała “Stand up” Cynthi Erivo, a w półfinale “Stone cold” Demi Lovato. W finale okazało się, że swoim głosem i osobowością oczarowała nie tylko trenerów, ale też widzów, którzy zadecydowali o jej wygranej.

 • ESTERA to zwyciężczyni konkursu WŁOwimy Talenty, organizowanego przez Fundację We are for U.

 • MARCELINA GÓRALSKA jest laureatką wielu konkursów wokalnych, a niedawno otrzymała Nagrodę Prezydenta Włocławka w kategorii młody twórca.Źródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku

Centrum Kultury BROWAR B.

ul. Łęgska 28
87-800 Włocławek
tel.: 54 427 02 30