WARSZTATY RODZINNE „Fajansowy design”
Dla dzieci  /  Edukacja  /  Sztuki wizualne

WARSZTATY RODZINNE „Fajansowy design”

  • Wydarzenie archiwalne: 10.07.2022
Miejsce:
Muzeum ZKiD, Zbiory SztukiWłocławek, Zamcza 10
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza dzieci wraz z rodzicami i opiekunami na warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie czasowej pt. „JAN SOWIŃSKI (1911–1990). Mistrz włocławskiego designu”. „Fajansowy design” to zajęcia inspirowane twórczością Jana Sowińskiego — artysty, grafika i ceramika. Ich celem jest m.in. wprowadzenie w niezwykły świat sztuki włocławskiego fajansu będącego podłożem do stworzenia własnego projektu.
Podczas kreatywnych warsztatów „Fajansowy design”, uczestnicy dowiedzą się, jak czerpać inspiracje z zewnątrz oraz jak szybko wygenerować wartościowe pomysły. Zagadnienia typu: kubistyczne wzory, kobaltowe kolory, Ośrodek Wzorcujący, postać Jana Sowińskiego i Włocławska Fabryka Fajansu pogłębią naszą wiedzę na temat historii miasta związaną z przemysłem ceramicznym.
Uczestnicy w części praktycznej wykonają dwa zadania, pierwsze polegać będzie na stworzeniu kubistycznego wzoru, na karcie zawierającej przedstawienie naczynia fajansowego projektu Jana Sowińskiego za pomocą farb, wycinanek, szablonów i kredek. Drugie natomiast to wykonanie formy przestrzennej filiżanki, która zostanie wycięta z przygotowanych wcześniej szablonów, a następnie za pomocą kredek, udekorowana tradycyjnym kwiecistym wzorem fajansowym.

Prowadząca: Kalina Ciesielska, tel. 54 232 30 01
Koszt: bilet wstępu 10 zł od każdego uczestnika

Źródło: Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Słowackiego 1A
87 – 800 Włocławek
tel.:54) 232-36-25