Warsztaty pieśni pałuckich z Malwiną Paszek
Muzyka i taniec

Warsztaty pieśni pałuckich z Malwiną Paszek

  • Wydarzenie archiwalne: 16.03.2024
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Zapraszamy na warsztaty śpiewu ludowego, zwanego też śpiewem białym. Podczas zajęć uczestnicy poznają pieśni z Pałuk - mikroregionu leżącego na granicy Wielkopolski i Kujaw. Materiały pochodzą ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Wągrowcu oraz ze zbiorów własnych instruktorki. W programie emisja głosu, ćwiczenia oddechowe, praca nad techniką w grupie i solowo (nauka wariantowania, praca nad rytmem i wymową (gwara pałucka potrafi być bardzo barwna). Zajęcia skierowane są dla każdego, zarówno do osób śpiewających oraz tych, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze śpiewem ludowym. 

Prowadzi: Malwina Paszek - muzyk, multiinstrumentalistka (lira korbowa, akordeon, karimba, cytra i fortepian, fujara słowacka), śpiewaczka.

Bilety w cenie 25zł/os. do nabycia w kasie KPCK w dniu wydarzenia po wcześniejszej rezerwacji mailowej: julia.rauhut@kpck.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Dzień wcześniej tj. 15 marca o godz. 18.00 zapraszamy na koncert z cyklu Czy ten koncert to nie u Was? w wykonaniu Malwiny Paszek. Bilety w cenie 15 zł dostępne w kasie kpck i na biletyna.plŹródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel.: 52 585 15 01