Warszawa 44 - Wyjazd z kulturą
Inne

Warszawa 44 - Wyjazd z kulturą

  • 01
    sierpnia 2024 (czwartek)
Miejsce:
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w GniewkowieGniewkowo, Dworcowa 5

Drodzy Państwo, zapraszamy Was na coroczny wyjazd z kulturą do Warszawy. Wspólnie będziemy mogli poznać szlaki i dzieje powstańcze oraz oddać cześć wszystkim uczestnikom Powstania Warszawskiego.

Pochylimy się nad historią tragicznego w skutkach Powstania Warszawskiego, którego efektem była niewyobrażalna tragedia - ok. 200 000 poległych i zamordowanych osób.

Dla naszej lokalnej społeczności dwie postacie są szczególnie ważne - pierwszą z nich jest patron Hufca ZHP Inowrocław, twórca metodyki zuchowej, autor "Kamieni na szaniec" - Aleksander Kamiński, a drugą 11-to letni Jędruś Szwajkert, który urodził się w Inowrocławiu i choć nie poległ wskutek bezpośrednich walk (trafiony przypadkowo odłamkiem, jednakże Niemcy nie pozwolili na udzielenie mu fachowej pomocy), to jednak miejscem jego spoczynku jest kwatera "brzozowych krzyży", na równi z walczącymi harcerzami.

Wyjazd ok. godz. 7:00, powrót ok. 2 w nocy.

W programie znajduje się zwiedzanie szlaku powstańczego z przewodnikiem, przerwa obiadowa (we własnym zakresie), udział w "Godzinie W" oraz w koncercie Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" na Placu Piłsudskiego.

Koszt wyjazdu - 100 zł

(obejmuje przejazd, ubezpieczenie, kawa/herbata na trasie).

Wyjazd jest dofinansowany ze środków własnych MGOKSiR.Źródło: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Gniewkowie