Wampiriada UMK
Wstęp wolny  /  Inne

Wampiriada UMK

Wydarzenie w ramach obchodu Roku Kopernika. Zobacz podstronę Kopernik 550
  • Wydarzenie archiwalne: 23.03.2023
Miejsce:
Aula UMK (ACKiS „Od Nowa”)Toruń, ul. Gagarina 11
"Wampiriada" to największa i najstarsza akcja studenckiego honorowego krwiodawstwa w Polsce. Odbywa się cyklicznie dwa razy do roku. Edycja jesienna - listopad. Edycja wiosenna - marzec/kwiecień. W tym roku, z okazji 550. rocznicy urodzenia Mikołaja Kopernika, akcja nosi tytuł "Wstrzymaj siebie i rusz czyjąś ziemię".

Bezinteresowność, oddanie cząstki siebie, tak w skrócie można określić dawstwo krwi. Członkowie NZS przyczyniają się do corocznego wzrostu liczby oddanych litrów krwi, organizując "Wampiriadę", przy współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na kilkudziesięciu uczelniach w całej Polsce. Oprócz rozpropagowania tej szlachetnej idei wśród studentów, dodatkowo poruszają problem, niewielkiej w porównaniu do innych krajów europejskich, ilości dawców szpiku kostnego.

W poszczególnych regionach Polski akcje oddawania krwi trwają od jednego do kilku dni podczas każdej edycji, którym towarzyszą dodatkowe atrakcje, przyciągające potencjalnych krwiodawców. Zwykle "Wampiriada" odbywa się na terenie kampusów akademickich, a więc w miejscach studentom dobrze znanym, do których mają łatwy dostęp.

Organizator:
Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Źródło: Aula UMK (ACKiS „Od Nowa”)

Aula UMK (ACKiS „Od Nowa”)

ul. Gagarina 11
87-100 Toruń
tel.: 56 611 42 74

Powiązane wydarzenia

11
września (poniedziałek), godz. 20:30

Kabaret Hrabi - Gdy powiesz: TAK

17
września (niedziela), godz. 18:00

Sebastian Riedel & Cree

05
października (czwartek), godz. 19:00

ABBA I INNI symfonicznie

06
października (piątek), godz. 18:00

Kabbaret Skeczów Męczących - Polska Misja Komiczna