Walentynkowe warsztaty familijne: serce w ruchu – poznaj, posłuchaj
Edukacja / warsztaty

Walentynkowe warsztaty familijne: serce w ruchu – poznaj, posłuchaj

  • 14
    lutego 2026 (sobota), godz. 12:00
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Podczas walentynkowych warsztatów familijnych zaprosimy dzieci i dorosłych do fascynującej podróży w głąb ludzkiego ciała – prosto do serca.

To połączenie nauki, ruchu, eksperymentów i kreatywnej zabawy, które w prosty i angażujący sposób przybliża dzieciom tajemnice układu krążenia oraz uczy troski o zdrowie – swoje i bliskich.

Podczas zajęć:

  • dowiemy się, gdzie znajduje się serce, jaką pełni funkcję i dlaczego jest tak ważne,
  • wspólnie spróbujemy odnaleźć własny puls i odkryjemy, ile pracy serce wykonuje każdego dnia,
  • przy pomocy stetoskopu sprawdzimy, jak serce pracuje w spoczynku i po wysiłku – krótkie ćwiczenia ruchowe pokażą, jak bardzo serce reaguje na aktywność
  • poznamy dobre i mniej dobre nawyki – dowiemy się, jak sen, ruch, jedzenie, stres czy śmiech wpływają na zdrowie serca
  • za pomocą materiałów stworzymy działający model serca, który pokaże, jak serce tłoczy krew w organizmie,
  • stworzymy sztuczną krew, poznamy
    składniki krwi i ich role, mieszając „krwinki” i „osocze” w eksperymentalnym wydaniu,
  • stworzymy kapsułę zdrowia, czyli własne walentynkowe pudełko w kształcie serca, w którym zamkniemy swoje zdrowe postanowienia.

O prowadzącej:

Ewa Bator-Klause – mgr inż. Biotechnologii, edukatorka z pasją do wszelkich nauk przyrodniczych. Od roku prowadzi autorskie zajęcia STEAM w Solcu Kujawskim, łącząc naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę w angażujących warsztatach.

„Fascynuje mnie wszystko, co odkrywcze, eksperymentalne i nieoczywiste — od mikroskopijnych struktur po kosmiczne idee. Uwielbiam zarażać tą ciekawością innych, zwłaszcza dzieci – które potrafią zadawać najważniejsze pytania: „A dlaczego?” i „Co się stanie, jeśli…?” Prowadzę warsztaty oparte o metodologię STEM, bo wierzę, że nauka powinna być bliska, namacalna i… czasem brudna. Taka, którą można dotknąć, rozłożyć na części, przetestować i przeżyć. W Młynach Rothera będę tworzyć przestrzeń, w której nauka nie siedzi w książkach — tylko wychodzi do ludzi.”

 


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 14.02.2026 r., godz. 12.00-13.30
Gdzie? Spichrz Mączny, IV piętro
Dla kogo? dla dzieci od 7-12 lat
Cena: 20 zł, bilet dla dziecka jest jednocześnie wejściówką dla opiekuna



Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera