Wakacyjne Warsztaty Wokalne
Edukacja  /  Muzyka i taniec

Wakacyjne Warsztaty Wokalne

 • 01
  lipca 2023 (sobota)
  ⟶ DO 03.07
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza chętnych wokalistów i miłośników śpiewu na siódmą odsłonę Warsztatów Wokalnych. W ramach warsztatów odbędą się indywidualne konsultacje z emisji głosu, praca nad śpiewem w wielogłosie w zespole wokalnym oraz blok podstawowych zadań aktorskich i ekspresji ciała. Uczestnicy pracować będą nad poprawną postawą podczas śpiewu, odpowiednim oddechem, wymową tekstów w języku angielskim, interpretacją utworów solo oraz w zespole.


Instruktorzy, z którymi będziecie mogli spotkać się podczas warsztatów: • Klaudia Kaczyńska – wokalistka, trener wokalny. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (wokalistyka jazzowa) oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (prowadzenie zespołów muzycznych i edukacja muzyczna). Laureatka wielu konkursów i festiwali o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Od 2017 roku prowadzi działalność pedagogiczną (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy, Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu). Regularnie koncertuje Polsce i za granicą. Aktualnie pracuje nad autorskim materiałem.

 • Marta Haliniak – dyrygent, wokalistka, animator kultury. Absolwentka Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy (klasa wiolonczeli) i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej). Od czterech lat w ramach pracy w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy prowadzi grupy wokalne oraz indywidualne konsultacje wokalne dla młodzieży i dorosłych. Jako dyrygent jest m.in. laureatką II Miejsca w Konfrontacjach Młodych Chórmistrzów 2019. Jako wokalistka występuje obecnie z zespołem retro Bromberg Retro Band. 

 • Wioleta Górska-Nowik – historyk, animator kultury o specjalności teatralnej. Absolwentka Policealnego Studium Praktyk Teatralnych w Toruniu oraz Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu. Prowadzi wielokrotnie nagradzane, w lokalnych, wojewódzkich oraz ogólnopolskich przeglądach i festiwalach, dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne. W swoich spektaklach często wykorzystuje scenariusze własnego autorstwa. Jest autorką ponad 50 scenariuszy. Prowadzi warsztaty teatralne dla różnych grup wiekowych. Dwukrotnie nagradzana przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy.


Warsztaty rozpoczną się w sobotę 1 lipca 2023 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. • 1 lipca 2023 – godziny 10:00–20:00

 • 2 lipca 2023 – 10:00–20:00

 • 3 lipca 2023 – 17:00–20:00


Zgłoszenia przyjmujemy do 16.06 pod adresem muzyka@kpck.pl. Koszt udziału 250 zł. Ilość miejsc ograniczona.Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel.: 52 585 15 01

Powiązane wydarzenia

30
maja (wtorek), godz. 18:00

Monodram Tutka, Jan Żmudziński

01
czerwca (czwartek), godz. 15:00–17:40

Rodzinny festyn z okazji Dnia Dziecka

03
czerwca (sobota), godz. 17:00

KOS 2023 - uroczysta gala wręczenia nagrody