Vis a Vis-duet
Muzyka i taniec

Vis a Vis-duet

  • Wydarzenie archiwalne: 07.07.2023
Miejsce:
ŚwiatłowniaBydgoszcz, Św. Trójcy 15
Duet powstał w 2018 z pasji do muzyki z szeroko pojętej krainy łagodności. Duet tworzą Katarzyna Chruściel – wokalistka (z wykształcenia sopran) oraz Rafał Gondek – gitarzysta, autor tekstów i muzyki do wspólnie wykonywanych utworów. Podczas koncertów duet wykonuje własne kompozycje, ale też utwory SDM-u , Wolnej Grupy Bukowina, Wołosatek, czy Łukasza Majewskiego.
Duet chętnie sięga po poezję Edwarda Stachury, czy Adama Ziemianina. Nie obce są też im utwory Stanisławy Celińskiej, Antoniny Krzysztoń, Marka Dyjaka, Przemysława Gintrowskiego, czy Jacka Kaczmarskiego. Duet Wydał w 2020 r autorską płytę „Zlepek” która została doceniona w 2021 r podczas XIII Festiwalu im. Wojtka Bellona w Busku Zdroju, gdzie duet zdobył III miejsce. W 2022, na kolejnej XIV edycji festiwalu im. Wojtka Bellona, duet zdobył Grand Prix festiwalu i statuetkę wiecznego wędrowca za singiel „Cisza” i „Krzyk” oraz piosenki płyty,której premiera odbyła się w grudniu 2022r. Duet został też wyróżniony podczas X festiwalu SpłyWarka w Warce za utwór „Ślady” będący zarazem tytułem płyty.
Duet gościł w tematycznych audycjach Radia Kraków (Muzyczna bombonierka), Trójka( w kultowej audycji „Gitarą i Piórem”) oraz Muzycznej Cyganerii Piotra Spottka, Polskim Radiu Lublin, Łagodnej Listy Przebojów Pro Radio oraz Radia Opole,gdzie utwór Cisza i Krzyk dotarł do 4 miejsca listy.
Duet koncertuje często w schroniskach górskich, kawiarniach artystycznych, bibliotekach,czy muszlach koncertowych propagując swoje motto że „poezja nie taka straszna zwłaszcza zaśpiewana”.

Dyskografia :
„Pokój z widokiem na Golgotę” – 2015 Rafał Gondek indywidualnie
„My tu z Kolędą” – 2019 Duet Vis a Vis
„Zlepek”- 2021 Duet Vis a Vis
„Ślady” – 2022 Duet Vis a Vis
https://www.youtube.com/channel/UC22JG1GuGqvsqbhRMUE1wiw
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Źródło: Otwarta Przestrzeń ŚWIATŁOWNIA

Otwarta Przestrzeń ŚWIATŁOWNIA

Świętej Trójcy 15
85-224 Bydgoszcz
tel.: 505 033 422

Powiązane wydarzenia

29
września (piątek), godz. 18:00

Marcelina Bociek

06
października (piątek), godz. 18:00

Bianka Berezowska

13
października (piątek), godz. 18:00

Remigiusz Szuman

14
października (sobota), godz. 16:00

XIII Festiwal Widzących Duszą „Muzyka otwiera oczy

15
października (niedziela), godz. 16:00

XIII Festiwal Widzących Duszą „Muzyka otwiera oczy