Vintage Photo Festival: Gala otwarcia 9. edycji festiwalu
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Vintage Photo Festival: Gala otwarcia 9. edycji festiwalu

  • Wydarzenie archiwalne: 15.09.2023
Miejsce:
Miejskie Centrum KulturyBydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14

W Miejskim Centrum Kultury odbędzie się gala otwarcia festiwalu wraz z pokazem slajdów fotografii z archiwum Fortepan oraz muzyką na żywo. Na gali otwarcia zostaną wręczone nagrody laureatom Vintage Grand Prix. Autorem statuetek jest Michał Kubiak.

‍Gali otwarcia towarzyszyć będzie: archiwum Fortepan „Nie/znośna lekkość bytu” pokaz slajdów

‍Prywatne albumy są zwykle pełne szczerości. W naturalny sposób pokazują zarówno zwykłą codzienność jak i wyjątkowe chwile, które chcemy utrwalić i zachować na dłużej. „Nie/znośna lekkość bytu” to zbiór rodzinnych i amatorskich fotografii, które w prosty sposób pokazują: radość, szczęście, miłość, przyjaźń i piękno płynące ze wspólnego spędzania czasu.

Pokaz slajdów składa się z fotografii wernakularnych z lat 1900-1990 zgromadzonych w internetowym archiwum Fortepan, w którym obecnie znajduje się ponad 180 tysięcy zdjęć. Fotografie są przekazywane dobrowolnie przez osoby prywatne oraz instytucje i każda osoba może bezpłatnie je oglądać, pobierać i wykorzystywać do dowolnych celów. W ten sposób powstaje społeczne archiwum gromadzące fotografie z prywatnych kolekcji mieszkańców różnych zakątków Europy. Projekt został zainicjowany w 2010 roku w Budapeszcie, a niedawno dołączył do niego także Fotofestiwal w Łodzi.

Jeśli masz stare zdjęcia i chcesz dołączyć do projektu Fortepan, napisz na adres: archiwum@fotofestiwal.com

Strony projektów:

www.fortepan.hu

poland.fortepan.eu

‍Prezentacja jest realizowana w ramach projektu Fortepan Method współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Kreatywna Europa

Partner projektu: Fotofestiwal Międzynarodowy Festiwal Fotografii w ŁodziŹródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Powiązane wydarzenia

19
października (sobota), godz. 19:00

BLACK STAR FEST (FLAPJACK/BLACK STAR/HOPE)