VIII Festiwal Literatury Przeczytani 2022 / Przeczytana Ukraina: „Życie na wypadek wojny” – spektakl
Teatr / Kabaret

VIII Festiwal Literatury Przeczytani 2022 / Przeczytana Ukraina: „Życie na wypadek wojny” – spektakl

  • Wydarzenie archiwalne: 19.06.2022
Miejsce:
Miejskie Centrum KulturyBydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14

„Życie na wypadek wojny” to interdyscyplinarny projekt, który tworzą ukraińskie artystki zmuszone uciekać przed wojną. Wszystkie osiadły w regionie kujawsko-pomorskim, wszystkie chciały mówić. Ale jak mówić o wojnie, która wciąż trwa? Jak zapanować nad emocjami, zracjonalizować doświadczenie, którego zracjonalizować się nie da? Wraz z artystkami będziemy „uczyć się” podróżowania po nowej rzeczywistości, próbować wraz z nimi przetrwać, walczyć, chować się czy zdobywać nowe umiejętności. A wszystko to przetkane autentycznymi historiami zebranymi przez twórczynie w sieciach społecznościowych.

Spektakl jest koprodukcją Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Kontakt, Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu oraz Teatru Polskiego w Bydgoszczy przy współpracy Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Tekst: Lena Laguszonkowa

Reżyseria: Ula Kijak

Współpraca scenograficzna i kostiumowa: Wojciech Faruga

Inspicjentka: Hanna Gruszczyńska

W projekcie biorą udział: Jewhenija Nepytaliuk (aktorka i wykładowczyni na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Teatru, Kina i Telewizji), Żenia Doliak (aktorka Teatru im. Wasyla Wasylki w Odessie), Ołena Boryszpolec (pisarka i animatorka kultury), Justyna Mohytycz (artystka wizualna), Alona Karpenko (studentka Państwowej Akademii Kultury w Charkowie) i Jasia Sajenko (śpiewaczka, flecistka, improwizatorka).

bilety w cenie 25 złŹródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Powiązane wydarzenia

02
czerwca (niedziela), godz. 18:00

Al Di Meola Acoustic Trio - GALA OTWARCIA

03
czerwca (poniedziałek), godz. 19:30

Senri Kawaguchi feat. Felix Jazz Orchestra

04
czerwca (wtorek), godz. 19:00

Jonathan Moffett Drum Show