VII edycja Ogólnopolskich Konfrontacji Tańca Współczesnego CODA 2023
Muzyka i taniec

VII edycja Ogólnopolskich Konfrontacji Tańca Współczesnego CODA 2023

  • Wydarzenie archiwalne: 29.04.2023
Miejsce:
Centrum Kultury Browar B.Włocławek, ul. Łęgska 28
Spędź z nami Międzynarodowy Dzień Tańca! W sali widowiskowej Centrum Kultury Browar B. odbędzie się VII edycja Ogólnopolskich Konfrontacji Tańca Współczesnego CODA.
Od 7 lat konkurs dostarcza zarówno uczestnikom, jurorom jak i publiczności niesamowitych wrażeń i wspaniałych emocji. Zespoły taneczne i Teatry tańca z całej Polski zaprezentują swoje umiejętności przed profesjonalnym jury w skład którego wchodzi między innymi związany z konkursem od początku Jacek Przybyłowicz – doceniany choreograf na arenie międzynarodowej oraz inni doświadczeni pedagodzy, choreografowie i tancerze. Jury oprócz techniki i umiejętności prezentowanych choreografii zwróci szczególną uwagę na opowiadaną tańcem historię, w tym przekazywane emocje, dobór muzyki, kostiumów i ogólny wyraz artystyczny. CODA to przede wszystkim silne emocje, inspirowanie, wyzwania i odwaga.

Do konkursu zakwalifikowały się zespoły z Poznania, Lubawy, Piecek, Gdyni, Mrągowa, Brześcia Kujawskiego, Gorzowa Wielkopolskiego, Białegostoku, Krakowa, Kalisza, Warszawy, Kostrzyna Wielkopolskiego i Włocławka.

Program:
Przesłuchania konkursowe – Sala Widowiskowa
8.00-9.40 próby na scenie
10.00 rozpoczęcie
10.05 kategoria 8-13 lat
10.50 kategoria 14-17 lat
12.30 kategoria pow. 18 lat

Warsztaty – Sala Tańca
11.30 kat. 8-13 lat
12.30 kat. 14-17 lat
13.30 kat. pow. 18 lat

15.00 panel dyskusyjny – Studio Nagrań
15.30 nagranie wspólnej choreografii – prosimy o zabranie ze sobą wygodnych butów do tańca, jeansów i kolorowych bluz w jednolitym kolorze – Dziedziniec
16.30 ogłoszenie wyników

Warsztaty dla uczestników poprowadzi KRYSTIAN HINTZKE
Warsztaty będą skupiały się na nauce choreografii w lirycznym wydaniu stylu Contemporary. Będziemy pracować nad techniką ruchu i jego interpretacją – z całą wolnością jaką niesie ten styl. Nie zabraknie pracy na uczuciach jakie każdy z Nas ma w sobie i pięknego wspólnego czasu w tańcu.
Krystian Hintzke, tancerz, choreograf, instruktor tańca jazzowego z międzynarodowymi uprawnieniami trenerskimi. Wszechstronny tancerz Teatru Młodych, na co dzień ściśle związany z Akademią Artystyczną w Gdańsku.

Źródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku