Vamos a Bailar | Koncert Szkoły Flamenco
Muzyka i taniec

Vamos a Bailar | Koncert Szkoły Flamenco

  • 26
    czerwca 2024 (środa), godz. 17:30–18:00
  • 26
    czerwca 2024 (środa), godz. 19:00
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Wraz z początkiem lata przeniesiemy się do rozgrzanej słońcem i tętniącej rytmem Andaluzji. Koncert jest opowieścią o flamenco, które mieści w sobie ocean ludzkich  emocji: pasję, radość, namiętność, smutek, osamotnienie. Jak na prawdziwą hiszpańską fiestę przystało ze sceny popłyną dźwięki bulerias, tangos, lekkiej alegrias, czy mrocznego martinete. Nie zabraknie szelestu falban, stukotu obcasów, rozdzierającego duszę śpiewu, zdecydowanego brzmienia gitary, ale także radosnej atmosfery hiszpańskiej zabawy.

17.30–18.30 – warsztaty 19.00 – koncert

Koncert poprzedzą warsztaty flamenco od podstaw. Podczas zajęć zapoznamy się z podstawową pracą stóp, dłoni (floreo), ramion (braceo) oraz z rytmem (compas). Nauczymy się krótkiej  choreografii w stylu bulerias – jednego z najbardziej fiestowych tańców flamenco.

Na warsztatach najlepiej sprawdzi się wygodny strój: luźne spodnie, legginsy lub długa spódnica, buty na niezbyt wysokim, stabilnym obcasie (nie szpilki) z zakrytymi czubkami. Występują: Tancerki  Szkoły Flamenco w Toruniu Tancerki z Akademii Tańca Duende z Bydgoszczy Sławomir Dolata – gitara Dorota Dzięcioł – choreografia, prowadzenie

Źródło: Dwór Artusa

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 12:00

Zwiedzanie Dworu Artusa

01
lipca (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki

02
lipca (wtorek), godz. 20:00

Artus Festival 2024 | PROGRAM