V Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

V Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego

  • 04
    października (wtorek), godz. 18:00
Miejsce:
Galeria Miejska BWABydgoszcz, Gdańska 20
W tym roku już po raz piąty odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Konkurs kierowany jest do polskich artystów malarzy, a jego celem jest promocja współczesnego malarstwa i rozpowszechnianie wiedzy na temat wybitnego artysty – patrona konkursu – Leona Wyczółkowskiego związanego z Bydgoszczą. Głównym organizatorem jest ZPAP Okręg Bydgoski, współorganizatorem Galeria Miejska bwa w Bydgoszczy, a partnerami: MCK w Bydgoszczy, NCP POLAND Sp. z o.o. w Bydgoszczy, Sopocki Dom Aukcyjny Oddział Bydgoszcz, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Politechnika Bydgoska J. J. Śniadeckich w Bydgoszczy.

W dniu 22 sierpnia 2022 roku w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy zebrała się Komisja V Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Leona Wyczółkowskiego w składzie:
• Ryszard Grzyb – Przewodniczący (Warszawa)
• Jadwigo Sawicka (Przemyśl)
• Aleksandra Simińska (Bydgoszcz)
• Jakub Ciężki (Lublin)
• Ignacy Czwartos (Kraków).

Po przeanalizowaniu wszystkich prac wyłonionych w pierwszym etapie konkursu Komisja zdecydowała o wyborze nagród. Ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród odbędzie się na wernisażu w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy w dniu 4 października 2022 roku o godzinie 18. Serdecznie zapraszamy.
Komisarz Konkursu
Jolanta Chmara

NAGRODY
Grand Prix (ufundowane przez MKiDN) – 35.000 zł
I nagroda – (ufundowana przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy) – 20.000 zł
II nagroda – 10.000 zł
III nagroda – 8.000 zł
Nagroda Zarządu NCP POLAND Sp. z o.o. w Bydgoszczy o wartości 15.000 zł w postaci zakupu obrazu do kolekcji (jury NCP POLAND Sp. z o.o. w Bydgoszczy).
Wyróżnienie Rektora Politechniki Bydgoskiej J.J. Śniadeckich – o wartości 2.500 zł.
Nagroda Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy w postaci zakupu muzealnego
o wartości 5.000 zł (jury muzeum).
Nagroda Prezesa ZPAP o/Bydgoszcz w postaci wystawy indywidualnej w Galerii Wspólnej w Bydgoszczy.

TERMINY
• Nadesłanie zdjęć obrazów od 1 do 15 czerwca 2022 r. na adres e-mail: konkurs.bdg2020@op.pl wraz z dowodem wpłaty (70 zł) lub na adres Okręg Bydgoski ZPAP, Plac Wolności 7, 85-004 Bydgoszcz.
• Wstępny wybór prac do finałowej wystawy do dnia 17 lipca 2022 r.
• Nadesłanie wybranych prac do dnia 1 do 15 sierpnia 2022 r. (godz. 8-15)
• Wybór prac nagrodzonych do dnia 2 października 2022 r.
• Wernisaż 4 października 2022 r. wystawa do 27 listopada 2022 r.
• Ostateczny termin odbioru prac po wystawie 15 grudnia 2022 r.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Do pierwszego etapu zgłosiło się 445 autorów, którzy przesłali 1196 obrazy. Zakwalifikowało się 120 prac 67 autorów.

Prosimy o nadsyłanie obrazów w terminie od 1 do 15 sierpnia 2022. Przywóz możliwy w godzinach 8.00-15.00.

Lista prac zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu:
lp Imię Nazwisko Tytuł
1 Natalia Borkowska Cywilizacja
2 Robert Bubel A o czym myśleć, o czym śnić II
3 Robert Bubel A o czym myśleć, o czym śnić I
4 Robert Bubel Me gusta verme en tus ojos
5 Emil Bucki Walizka z dwiema czaszkami
6 Emil Bucki Walizka z kwiatem hortensji
7 Piotr Bzdęga Działania
8 Piotr Bzdęga Internet
9 Stanisław Czwartos Rewolucjoniści są jedzeni
10 Wincenty Czwartos Tortury św. Agaty
11 Stanisław Czwartos Katalog śmierci/mogiła 1,2,3,4
12 Stanisław Czwartos III
13 Wincenty Czwartos Warpinball
14 Wincenty Czwartos Nalot
15 Maciej Czyżewski Wielki brat
16 Maciej Czyżewski Z góry na dół, z dołu do góry
17 Maciej Czyżewski Spacer
18 Piotr Desperak Borodzianka 2022 (I część tryptyku)
19 Piotr Desperak Borodzianka 2022 (II część tryptyku)
20 Piotr Desperak Borodzianka 2022 (III część tryptyku)
21 Ewa Dzidek Cienka Czerwona Lina
22 Joanna Dziewanowska-Stefańczyk Bez tytułu
23 Joanna Dziewanowska-Stefańczyk Sień
24 Ula Dzwonik Synergia
25 Ula Dzwonik Street games
26 Marek Ejsmond-Ślusarczyk Pejzaż stalowy
27 Marek Ejsmond-Ślusarczyk Nokturn
28 Kinga Flasza Wszystko to jakieś takie nie wiem
29 Kinga Flasza Carpet Mouth
30 Przemysław Garczyński Porządkowanie 2
31 Przemysław Garczyński Porządkowanie 3
32 Przemysław Garczyński pejzaż testowy – z cyklu porządkowanie
33 Laura Gutowska Wenus i Adonis
34 Laura Gutowska Danae
35 Romuald Jeziorowski Pozdrówcie sąsiadów – pejzaż podlaski
36 Magdalena Kalenin Stacja
37 Dominika Kędzierska Reflection VI
38 Maria Kiesner Zielony
39 Maria Kiesner Schody
40 Samuel Kłoda Ludzie u kresu II
41 Samuel Kłoda Ludzie u kresu I
42 Samuel Kłoda Escape
43 Marcin Koleśnik Lato (z cyklu Cztery pory roku)
44 Marcin Koleśnik Jesień (z cyklu Cztery pory roku)
45 Marcin Koleśnik Wiosna (z cyklu Cztery pory roku)
46 Juliusz Kosin Wschody, zachody
47 Juliusz Kosin Odbicie
48 Grzegorz Kozera Dawid Gola! (z cyklu Podróżując)
49 Maja Kozłowska Pora karmienia
50 Aleksandra Kubacka Rate Chart Coma
51 Wojciech Kucia Rybak
52 Szymon Kurpiewski Staw czoła swoim strachom Face your fears
53 Szymon Kurpiewski Co jest tak przerażającego? What’s so scary?
54 Dorota Kuźniarska Self-Care
55 Dorota Kuźnik O kołysko moich stroskań, piękna jak spokojny grób
56 Dorota Kuźnik Transi
57 Dorota Kuźnik Kalie
58 Jarosław Lewera bez tytułu
59 Jarosław Lewera bez tytułu
60 Mariusz Maksel Listopadowa noc
61 Joanna Mlącka Kompozycja z konarem
62 Joanna Mlącka Kompozycja w czerni
63 Joanna Mlącka Kompozycja w błękicie
64 Aleksandra Nowicka Oda do Dzieciństwa IV
65 Konrad Oleksiak cobra kai
66 Konrad Oleksiak banana draco
67 Edyta Olszewska Połykacz miecza
68 Zbigniew Olszyna Już nie zejdę z tych schodów
69 Stefan Paruch samolot 02
70 Olga Pawłowska Biała Świątynia
71 Emanuela Pawłowska Carlota czasami ma już dość
72 Olga Pawłowska Na progu
73 Emanuela Pawłowska Aniela i jej Munio
74 Emanuela Pawłowska Miłość II
75 Mateusz Piestrak Koniec lata
76 Mateusz Piestrak Malarz górnośląski
77 Julia Platt Grease
78 Julia Platt Rzadki widok, ale się staramy. Ewa w białym golfie ze śladami zębów Julii na policzku
79 Szymon Poloczek Przestrzeń wszechświata
80 Aleksandra Prusinowska Różowa kuchnia
81 Aleksandra Prusinowska Otwarte drzwi
82 Anna Radzymińska bez tytułu (moja mała jaszczurka)
83 Anna Radzymińska Bez tytułu
84 Anna Radzymińska Bez tytułu
85 Maciej Rauch Secret in the Rose Garden
86 Anna Rutkowska Węże w płaszczu
87 Wioleta Rzążewska Wykopki
88 Wioleta Rzążewska Oblubieńcy
89 Magdalena Siejko-Pobiedzińska Bez tytułu II
90 Jakub Sobolewski Śmierć Człowieczeństwa na Rękach Ubersołdata
91 Agnieszka Staak-Janczarska Zaduma
92 Agnieszka Staak-Janczarska Zamyślona
93 Anna Staniorowska Inkarnacje bogini Hathor
94 Olga Szczechowska Pandemic 56
95 Olga Szczechowska Pandemic 26
96 Olga Szczechowska Pandemic 65
97 Marlena Szewczyk Obserwator
98 Wojciech Szybist Człowiek w marynarce z cyklu „Czekając na”
99 Wojciech Szybist Figura przy drzewie II
100 Katarzyna Środowska Subtelność
101 Weronika Teplicka Skamieliny nr 8
102 Anna Vostruchovaité Wiosna 22
103 Marta Wawrzynowicz Dreamland I
104 Marta Wawrzynowicz Dreamland II
105 Marta Wawrzynowicz Eksplodujące Sankhary
106 Natalia Wegner Riwiera
107 Grzegorz Wnęk Jeździec
108 Grzegorz Wnęk Figura w ornacie
109 Grzegorz Wnęk Ogród mięsożerców
110 Kacper Woźny Dumbki (feat. DJ Zeten)
111 Marta Wyczółkowska Bez tytułu 1
112 Dawid Zdobylak Zuzanna i starcy
113 Karolina Żądło 55 ran kłutych
114 Karolina Żądło Ofiary wojny
115 Karolina Żądło Odwilż
116 Michał Żądło Wspomnienia, których nigdy nie miałem …
117 Michał Żądło Uciekajmy
118 Michał Żądło Judyta i służąca z głową Holofernesa
119 Agata Żychlińska Bajka o zabijaniu
120 Jowita Żychniewicz Okno

Źródło: Galeria Miejska BWA Bydgoszcz

Galeria Miejska BWA Bydgoszcz

ul. Gdańska 20
85-006 Bydgoszcz
tel.:52 339 30 50

Powiązane wydarzenia

01
października (sobota), godz. 12:00

Weekend seniora z kulturą w bwa

07
października (piątek), godz. 18:00

Dyplomy 2022. Architektura Wnętrz PBŚ Bydgoszcz - finisaż