Logo partnera
Dla dzieci  /  interdyscyplinarne

Urodziny Mikołaja Kopernika | Warsztaty plastyczno-ruchowe

  • Wydarzenie archiwalne: 19.02.2022
Miejsce:
Dom Muz PodgórzToruń, Poznańska 52
Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, wszyscy wiemy, kogo dotyczą te słynne słowa. Mało kto jednak wie, że za kilka dni obchodzić będziemy urodziny tego najbardziej znanego mieszkańca Torunia – Mikołaja Kopernika! Słynny astronom urodził się dokładnie 19 lutego 1473 roku.

Z tej okazji wspólnie zatrzymamy się na chwilę i popatrzymy w niebo, aby upamiętnić jego wielkie odkrycie. Nie zabraknie jednak urodzinowego szaleństwa, ponieważ czekają nas zabawy plastyczne, ruchowe oraz enigmatyczne zagadki, związane przede wszystkim z planetami i galaktykami – jednym słowem kosmos! Przyjrzymy się również toruńskim legendom oraz najważniejszym – w kontekście naszego solenizanta – elementom architektury.

Podczas urodzinowej zabawy wspólnie wykonamy miniaturowe modele wymyślonych przez nas planet, które zyskać mogą rozmaite zastosowania – od klasycznej piłki do kosmicznej biżuterii! Stworzymy również krótkie historyki z nowymi przygodami Kopernika, być może któraś z nich stanie się nową toruńską legendą. Do wspólnego świętowania zapraszamy wszystkich bez względu na wiek!
Warsztaty poprowadzi dla Was Joanna Łagan – animator kultury, założyciel i reżyser Teatru Amorficznego.
Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały. Wydarzenie odbywać się będzie przy współudziale członków Teatru Amorficznego.

bilety 12 zł.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

30
stycznia (poniedziałek), godz. 10:00
⟶ DO 03.02

Zimowe Półkolonie / Poznańska 9 i 3/4

04
lutego (sobota)
⟶ DO 25.02

Maria Szurmiej „Malarstwo”