“UNIVERSEalnie”- koncert utworów zespołu Universe w wykonaniu Radka Bugańskiego
Muzyka i taniec

“UNIVERSEalnie”- koncert utworów zespołu Universe w wykonaniu Radka Bugańskiego

  • Wydarzenie archiwalne: 28.04.2023
Miejsce:
ŚwiatłowniaBydgoszcz, Św. Trójcy 15
Radosław Bugański - swoją przygodę z życiem zaczął 2 października 1987 roku. Niewiele później rozpoczął drugą przygodę- z muzyką, przychodząc na świat w wielopokoleniowej, muzycznej rodzinie.
Rozkochany w lirycznych balladach i poezji śpiewanej od lat łączy obie przygody, tworząc i grając muzykę o życiu.
Utalentowany wokalista i multiinstrumentalista, który kończąc z wyróżnieniem muzyczną szkołę podstawową, postanowił rozwijać zapisane w genomie nuty, ucząc się na własną rękę. Swoich inspiracji poszukiwał w różnych gatunkach muzycznych: od muzyki metalowej po muzykę elektroniczną.
Na co dzień związany twórczo z zespołem muzycznym "JuRaDa". Zapraszany gościnnie do udziału w najrozmaitszych projektach muzycznych. Występował na scenie z różnymi znanymi muzykami, w tym Henrykiem Czichem, współtwórcą zespołu Universe.
Swój muzyczny kunszt prezentował podczas licznych koncertów w Polsce m.in. w Szczecinie, Lubawce, Gdańsku i Bydgoszczy, Wałbrzychu.
W 2021 roku wyróżniony nagrodą publiczności, podczas ogólnopolskiego X Przystanku Krajcok w Chorzowie za wykonanie utworu "Tyle chciałem Ci dać". W 2022r wyróżniony na Przystanku Krajcok Festiwal, za wykonanie utworów "Tylko noc i ja", oraz "Mijam jak deszcz".
Wstęp na wydarzenie – cegiełka 20 zł, seniorzy, niepełnosprawni-18 zł.

Źródło: Otwarta Przestrzeń ŚWIATŁOWNIA

Powiązane wydarzenia

27
lipca (sobota), godz. 18:00–20:00

Marek Andrzejewski – koncert

20
września (piątek), godz. 18:00

Wieczór Bieszczadzki w Światłowni

18
października (piątek), godz. 18:00

Krzysztof Sałapa