UKRAINA INACZEJ - koncert pieśni ukraińskich
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

UKRAINA INACZEJ - koncert pieśni ukraińskich

  • Wydarzenie archiwalne: 12.11.2023
Miejsce:
Pałac Nowy w OstromeckuDąbrowa Chełmińska, ul. Bydgoska 9

Koncert pieśni ukraińskich UKRAINA INACZEJ w aranżacjach znanych ukraińskich kompozytorów, który odbędzie się 12 listopada 2023 roku o godzinie 16:00 w sali koncertowej Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku.

Wydarzenie to będzie szczególną okazją do odkrycia różnorodności i piękna ukraińskiej kultury muzycznej. 

Wystąpią artystki związane z Bydgoszczą, członkinie Związku Artystów Scen Polskich, Darina Gapicz, uznana śpiewaczka operowa, oraz Marianna Sybiriakova-Khikhlovska, utalentowana pianistka. Wspólnie tworzą Gapicz/Sybiriakova Duo, które zachwyciło publiczność interpretacjami utworów operowych i operetkowych. 

To wyjątkowa okazja, by doświadczyć magii muzyki, która łączy kultury i serca ludzi, a także poznać dziedzictwo ukraińskiej pieśni, która przekazuje piękno, historię i tożsamość Ukrainy.

Projekt dofinansowany ze środków SKE - Związku Artystów Scen Polskich ZASP – Stowarzyszenie

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc: recepcja@palaceostromecko.pl

Darina Gapicz pochodzi z Ukrainy i jest wieloletnią solistką Opery Nova w Bydgoszczy. Ukończyła z wyróżnieniem studia na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w 2008 roku. Jest laureatką licznych konkursów muzycznych oraz nagród artystycznych.

Marianna Sybiriakova-Khikhlovska pochodzi z Ukrainy. Zawodowo związana jest z Wydziałem Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Współpracuje także z Operą Nova w Bydgoszczy. To absolwentka Akademii Muzycznej im. A. W. Neżdanowej w Odessie.Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Powiązane wydarzenia

27
czerwca (czwartek)
⟶ DO 30.06

Festiwalu Początek Sezonu

19
października (sobota), godz. 19:00

BLACK STAR FEST (FLAPJACK/BLACK STAR/HOPE)