Twórcze zimowisko w Młynach Rothera – zajęcia dla dzieci podczas ferii
Dla dzieci  /  Edukacja  /  Sztuki wizualne

Twórcze zimowisko w Młynach Rothera – zajęcia dla dzieci podczas ferii

  • Wydarzenie archiwalne: 10.02.2023
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10
W okresie wolnym od zajęć szkolnych proponujemy praktyczne lekcje z zakresu edukacji przyrodniczej i plastycznej, powiązane z naszą flagową wystawą "Węzły". Zapraszamy dzieci w wieku od 6. do 12 lat. Zakup biletu online lub w punkcie informacyjnym Młynów (Cena: bilet indywidualny - 20 zł/osoba; bilet grupowy - 15 zł/osoba; bilet łączony (udział w warsztatach i wstęp na wystawę Węzły - 20 zł/osoba).

Bydgoszcz z lotu ptaka - warsztaty ornitologiczne


1  i 8 lutego | godz. 10:00 – 12:00

Wystawa „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką" nie byłaby pełna, gdyby zabrakło w niej skrzydlatych mieszkańców naszego miasta.

Podczas zajęć odpowiemy na pytanie, które ptaki zimują w Bydgoszczy? Spróbujemy dowiedzieć się, co jedzą i jak je mądrze dokarmiać. Odkryjemy, jak nazywają się ich pióra, czym są lotki, a czym sterówki? Dowiemy się, co pomaga ptakom pływać i jak chronią się przed zimnem. Po krótkiej części teoretycznej przejdziemy do części twórczej. Wspólnie, przy użyciu naturalnych materiałów, dzieci zaprojektują i zmontują modele gołębi i kaczek. Możliwość wykonania takiej recyklingowej zabawki na pewno będzie źródłem ogromnej satysfakcji.


Ciepłe słowa w środku zimy - zajęcia plastyczne o więziach międzyludzkich mieszkańców Bydgoszczy


3 i 10 lutego | godz. 10:00 – 12:00

„Kocham Bydgoszcz”, „chcę tu być”, „gorące pozdrowienia” to tylko propozycje serdecznych słów, które będziemy umieszczać na mini kapsułach czasu, jakimi są naturalne drewniane plastry. Na uczestników czeka fascynująca praca i niecodzienne wyzwanie. Z pomocą profesjonalnych farb i krojów czcionek będziemy mogli ponieść się wodzy fantazji i stworzyć wyjątkową pamiątkę z dobrym słowem. Podczas zajęć poznamy ciekawostki ze świata malarstwa, dowiemy się czym są miniatury malarskie, a czym podobrazia. Postaramy się obudzić w dzieciach troskę i wrażliwość na kontakty międzyludzkie, bo słowa mają wielką moc.


Trop za tropem, czyli sekrety zwierzęcych pazurów, łap i racic - zajęcia plastyczne
z elementami wiedzy zoologicznej


6 lutego | godz. 10:00 – 12:00

Jesteśmy przekonani, że znacie ślady kocich lub psich łapek, ale czy znacie odciski saren lub dzików? Podczas warsztatów wcielimy się w przyrodniczych detektywów i nauczymy się, jak rozpoznawać tropy niektórych zwierząt leśnych i domowych. Wykonamy odciski zwierzęcych łap i racic, a następnie ich odlewy gipsowe. Tak przygotowane odlewy, własnoręcznie udekorujemy. Spotkanie z przyrodą w plastycznej formie to przede wszystkim ćwiczenie angażujące najmłodszych do poznania fascynującego świata zwierząt i sposób na sprowokowanie młodych umysłów do nieszablonowego myślenia.

Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

ul. Mennica 10
85-112 Bydgoszcz
tel.: 887 467 015

Powiązane wydarzenia

23
kwietnia (wtorek), godz. 10:00–14:00

Przestrzeń wspólnej zabawy

24
kwietnia (środa), godz. 10:00–17:00
⟶ DO 25.04

Budowanie marki osobistej i rozwoju kariery w sektorze kreatywnym

25
kwietnia (czwartek), godz. 14:00–16:00

Przestrzeń wspólnej zabawy