Twórcze zimowisko: Drużyna flisaków
Dla dzieci  /  Edukacja  /  interdyscyplinarne

Twórcze zimowisko: Drużyna flisaków

  • Wydarzenie archiwalne: 16.02.2024
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Spędzanie ferii zimowych w Młynach to idealny pomysł na dobrą, twórczą i mądrą ZABAWĘ! W okresie wolnym od zajęć szkolnych proponujemy interaktywne warsztaty z zakresu edukacji przyrodniczej i plastycznej, powiązane z naszymi wystawami stałymi „Węzły” oraz „Młyn-Maszyna”. Zimowe atrakcje w Młynach będą punktem wyjścia do poznania fascynującego świata przyrody i nauki, a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy.

Twórcze zimowisko: Drużyna flisaków
Podczas spotkania stworzymy zgraną drużynę, która na wystawie „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” odkryje ciekawostki związane z Młynami. Zamienimy się w testerów i w interaktywny sposób będziemy doświadczać wystawy. Wspólnie zmielimy ziarno na mąkę, a używając zmysłów dotyku i zapachu spróbujemy odgadnąć, jakie produkty transportowano niegdyś barkami. Nauczymy się wiązać węzły żeglarskie, poznamy fakty o wodzie i rzece, a także porozmawiamy o dawnych zwyczajach, spędzaniu wolnego czasu i wypoczynku nad wodą.

Następnie udamy się do Nowego Miejsca, gdzie poćwiczymy zdolności manualne i własnoręcznie wykonamy niepowtarzalne bransoletki przyjaźni z wodnym motywem, które dzieci będą mogły zabrać ze sobą na pamiątkę.


Informacje organizacyjne:
Kiedy? 16.02.2024 r., godz., 10.30-12.30
Gdzie? zbiórka w Punkcie Info; wystawa „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” – Spichrz Zbożowy, parter i I piętro oraz Nowe Miejsce
Dla kogo? dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat wraz z opiekunem
Cena: 15 zł za dziecko (bilet dla dziecka jest jednocześnie wejściówką dla opiekuna)
Zapisy: kliknij TUTAJ!Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera

ul. Mennica 10
85-112 Bydgoszcz
tel.: 887 467 015