TUWIM I INNI W SAŁATCE
Teatr / Kabaret

TUWIM I INNI W SAŁATCE

  • Wydarzenie archiwalne: 04.12.2022
Miejsce:
Teatr ImpresaryjnyWłocławek, Wojska Polskiego 13
Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza na lekki, zabawny, barbórkowo-mikołajkowy spektakl w wykonaniu aktorów płockiego Teatru Form Wielu pt: Tuwim i inni w sałatce.

Przedstawienie to kolaż zabawnych tekstów kabaretowych i piosenek utrzymanych w konwencji międzywojennego teatru. Teksty takich autorów jak m.in. Julian Tuwim i Antoni Słomiński rozbawią do łez nawet najbardziej wymagającego Widza, zaś znane wszystkim muzyczne przeboje tamtego okresu rozkołyszą i rozśpiewają wraz z aktorami całą widownię. Gdy leje deszcz bylejakości, gdy wieje wichura byle czego i zimno jest przez byle kogo podajemy Państwu przepis na przednie, “lekkostrawne” lecz “wykwintne”, artystyczne danie w oparciu o kabaretowe teksty okraszone szlagierami z epoki: Trójka aktorów średnio prowincjonalnych, świeżych lecz dojrzałych, jeden pianista wytrawny, kopa tekstów Tuwima najlepszej jakości, w tym: kilka skeczy i tyleż piosenek, ze dwa monologi dla smaku, garść melodii wiecznie świeżych… Zobaczycie Państwo porządną i można rzec “przedwojenną” szkołę zachowań scenicznych! Nie zawsze aktorzy “nieprowincjonalni” mają taką klasę. Smacznego!

Mamy nadzieję, że po sukcesie, jaki odniósł wśród Seniorów, spektakl I nam wolno śpiewać też… ta kolajna dawka humoru międzywojennego podtrzyma dobre nastroje wśród włocławskich Widzów. W różnym wieku!

TWÓRCY
Scenariusz i reżyseria:
Łukasz Jarzyński
Oprawa muzyczna:
Maciej Bieniek
WYSTĘPUJĄ
Małgorzata Paprocka
Łukasz Jarzyński
Przemysław Jarzyński

Źródło: Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

Wojska Polskiego 13
87-800 Włocławek
tel.: 54 231 47 60