TRZY STOLICE
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Sztuki wizualne

TRZY STOLICE

  • Wydarzenie archiwalne: 03.03.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Galeria i Ośrodek Twórczości DzieckaToruń, Rynek Nowomiejski 17
TRZY STOLICE. PRACE PLASTYCZNE DZIECI I MŁODZIEŻY Z WILNA, RYGI i TALLINNA

3 marca - 11 kwietnia 2023
Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu
Rynek Nowomiejski 17

Trzy stolice krajów nadbałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii zaprezentują prace dziecięce powstałe w różnorodnych technikach plastycznych o ciekawej tematyce związanej z ujęciem życia codziennego swych ojczystych terenów.
Prace dzieci z wileńskich szkół mogą poszczycić się doskonałym warsztatem plastycznym oraz ciekawymi rozwiązaniami kompozycyjnymi. Kolekcja prac dzieci z Litwy to w dużej mierze grafika warsztatowa taka jak: linoryt i kolografia, czyli proces, w którym odbitka powstaje poprzez odbicie farby nałożonej na częściach wypukłych wykonanej matrycy.
Łotewska Ryga może pochwalić się licznymi pracami swoich najmłodszych artystów, wykonanych w technikach mieszanych i tradycyjnych. W tej części wystawy warto zwrócić uwagę na prace wykonane przy pomocy różnych narzędzi i środków plastycznych takich jak: pisak i tusz, pastel olejna i malarstwo temperą.
Ostatnią nadbałtycką stolicą, umieszczoną na wystawie jest Tallinn. Wyselekcjonowane ze zbiorów Galerii prace wykonane są poprzez stosowanie miękkiej plamy malarskiej.
Wspólną cechą wszystkich wymienionych stolic jest poetyckie ujęcie przyrody, piękno zabytków oraz życia codzienne dzieci z terenów północno-wschodniej- Europy.
Jedno jest pewne – wszyscy mali mieszkańcy tych trzech bałtyckich krain widzą to samo błękitne niebo w różny od siebie sposób...
Wystawę można oglądać w siedzibie Galerii Przy Rynku Nowomiejskim 17 od 3 marca do 11 kwietnia br.

Serdecznie zapraszamy.

Źródło: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka

Rynek Nowomiejski 17
87-100 Toruń
tel.: 56 622 75 34

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 14.06

W PASKI

dzisiaj
⟶ DO 14.06

LUBIMY TU BYĆ... I TWORZYĆ