Trzy kolory. Biały
Film

Trzy kolory. Biały

  • 13
    czerwca 2024 (czwartek), godz. 19:30
Miejsce:
Europejskie Centrum Filmowe CamerimageToruń, Rynek Nowomiejski 28

„Trzy kolory: Biały” to druga część trylogii Krzysztofa Kieślowskiego, inspirowanej barwami francuskiej flagi i hasłami rewolucji: wolność, równość, braterstwo. Film bada temat równości poprzez historię Karola Karola (Zbigniew Zamachowski), polskiego fryzjera mieszkającego we Francji, którego życie rozpada się po rozwodzie z żoną Dominique (Julie Delpy).

Po utracie wszystkiego, co miał, Karol wraca do Polski, gdzie postanawia odbudować swoje życie i zrealizować plan zemsty na byłej żonie. Z pomocą nowego przyjaciela Mikołaja (Janusz Gajos), Karol zdobywa majątek poprzez półlegalne transakcje finansowe. Udając własną śmierć, wciąga Dominique w skomplikowaną intrygę, która kończy się jej aresztowaniem.

„Trzy kolory: Biały” został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków i zdobył Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera na Berlinale. Był również nominowany do nagrody BAFTA i Europejskiej Nagrody Filmowej. Za zdjęcia do tej części trylogii odpowiada Edward Kłosiński. Film jest ceniony za swoją inteligentną fabułę, głęboką analizę postaci oraz doskonałą grę aktorską.Źródło: Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 17:00

Wielka wolność

dzisiaj
godz. 19:15

KINO POLSKIE – Kobieta z…

29
maja (środa), godz. 15:00

TEDx Toruń Youth w Kinie CAMERIMAGE

07
czerwca (piątek), godz. 19:00

The Room

09
czerwca (niedziela), godz. 15:00

DKF Kino CAMERIMAGE – Dwunastu gniewnych ludzi