Toruński Festiwal Słów | Tuhaj-Bej | Koncert na Rynku Staromiejskim
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Toruński Festiwal Słów | Tuhaj-Bej | Koncert na Rynku Staromiejskim

  • Wydarzenie archiwalne: 24.06.2022
Miejsce:
Rynek StaromiejskiToruń, Rynek Staromiejski
Co łączy Henryka Sienkiewicza i energiczny folk-rock? Czym jest sopiłka? Jak fuzja muzyki wschodu i nowoczesności może zabrzmieć na toruńskiej Starówce? Podkreślając siłę integracji z naszymi przyjaciółmi zza wschodniej granicy – w ramach Toruńskiego Festiwalu Słów – przygotowaliśmy zaskakujący koncert. W piątkowy wieczór Rynkiem Staromiejskim zatrząśnie muzyka ukraińska w wykonaniu polskiego zespołu Tuhaj-Bej!

Zespół Tuhaj-Bej powstał na początku 2005 roku zainspirowany klimatem i urokiem muzyki ukraińskiej. Nie jest zagadką, iż nazwę zawdzięczają przydomkowi niepokornego bohatera „Ogniem i mieczem”, którego nieposkromiony charakter oddają zaciętym szarpaniem strun. Z niejednego muzycznego pieca „chleb jedli”, a różnorodność gatunków z jakimi obcowali, czyni ich brzmienie zarówno lirycznym, jak i zachęcającym do żywiołowej zabawy. Współgranie instrumentów typowych dla folku (sopiłka, akordeon, a także muzyki rockowej owocuje kompozycjami, cieszącymi się dużą sympatią publiczności. W 2007 roku zespół zajął III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej oraz również najniższy stopień podium podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Folkowego w Ostródzie.

Dajcie się ponieść nieskrępowanej, koncertowej energii i wpadnijcie 24 czerwca  2022 roku o godz. 17:00 na Rynek Staromiejski! Przekonajcie się jak o muzyczną wymowę Toruńskiego Festiwalu Słów, zadba Tuhaj-Bej!

Tuhaj-Bej – polski zespół folkowo-rockowy, mający na koncie kilkaset zagranych koncertów. W 2010 roku ukazała się ich płyta „Na Pal”, natomiast w 2013 roku wypuścili singiel „Lito”.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39