Toruński Festiwal Słów | Szymon Bujalski | Spotkanie autorskie
Wstęp wolny  /  Literatura

Toruński Festiwal Słów | Szymon Bujalski | Spotkanie autorskie

  • Wydarzenie archiwalne: 16.10.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Weganin, który lubi ubierać się w second handzie. Pisze o zmianie klimatu, less waste i tym, co ekologiczne. Mówi, że zamiast przeprowadzki na Marsa, woli cieszyć się Ziemią. Gościem Toruńskiego Festiwalu Słów będzie „Dziennikarz dla klimatu” – Szymon Bujalski.

Szymon Bujalski jest zaangażowany w tematykę zmiany klimatu, ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju miast i praw zwierząt od wielu lat. Swoją obszerną wiedzą dzieli się w mediach społecznościowych – profil Dziennikarz dla klimatu obserwuje ponad 25 000 osób na Facebooku i ponad 55 000 osób na Instagramie. W 2022 roku ukazała się „Recepta na lepszy klimat. Zdrowsze miasta dla chorującego świata” – książkowy debiut Bujalskiego. Autor zestawia w niej naukową wiedzę z doświadczeniami i opowieściami ludzi, którzy walczą o to, by stworzyć zdrowsze miasta dla nas wszystkich.

Jak możemy skutecznie pomóc ziemi? Czym jest dług ekologiczny i jak go przesunąć? Gdzie szukać rzetelnych informacji dotyczących ochrony środowiska? Odpowiedzi na powyższe pytania poszukamy podczas spotkania z Szymonem Bujalskim.

Szymon Bujalski – dziennikarz przez kilkanaście lat związany z łódzkim oddziałem Gazety Wyborczej. Obecnie współpracuje z kilkoma portalami, między innymi Nauką o Klimacie, Interią, Wirtualną Polską i Onetem. Prowadzi stronę Ziemia na Rozdrożu. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim.

Organizatorzy Festiwalu: Centrum Kultury Dwór Artusa, Gmina Miasta Toruń

Współorganizator Festiwalu: Narodowe Centrum Kultury.

Partner Główny Festiwalu: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerzy Festiwalu: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Teatr imienia Wilama Horzycy w Toruniu, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna imienia Juliana Prejsa w Chełmży, CHOK Gminne Centrum Kultury w Chełmży, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małej Nieszawce, Płocka Galeria Sztuki, Księgarnia Kafka i Spółka, Fundacja EMIC, Archipelag Inicjatyw, Sklejam Słowa, Hotel Mercury, NRD Klub, Wydawnictwo Dowody, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo W.A.B., Fabryka Cukiernicza Kopernik.

Patronat medialny Festiwalu: Radio PiK, Radio Gra Toruń, OtoToruń, Tylko Toruń, Poza Toruń, TV Toruń.

Sponsor Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39