Toruński Festiwal Słów | Poezja na Końcu Świata | Klub KoŃcÓwa
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Toruński Festiwal Słów | Poezja na Końcu Świata | Klub KoŃcÓwa

  • Wydarzenie archiwalne: 24.06.2022
Miejsce:
Klub KoŃcÓwaToruń, Podmurna 4
Ognisko, leżaki i piękno jednoczącej poezji. Czy istnieje lepszy sposób na spędzenie sobotniego wieczoru? Jeśli tak jak my kochacie otaczać się słowami oraz poznawać nowe, literackie rewiry – koniecznie wpadnijcie do Klubu KoŃcÓwa, by w ramach Toruńskiego Festiwalu Słów doświadczyć jedynej w swoim rodzaju Poezji na Końcu Świata!

Mimo że posługujemy się innymi językami, słowa zawsze mając moc tworzenia wspólnoty. Myśląc o naszych przyjaciołach zza wschodniej granicy, przygotowaliśmy poetyckie wydarzenie, podczas którego zarówno osoby z Ukrainy, jak i Polski będą mogły czerpać pełnię poetyckich wrażeń.

W trakcie klimatycznego wieczoru usłyszymy wiersze polskich oraz ukraińskich poetów i poetek w przekładach na oba języki. Wśród zaprezentowanych ukraińskich wierszy pojawią się pozycje z twórczości m.in.: Jurija AndruchowyczaOksany Zabużko czy tegorocznego gościa Toruńskiego Festiwalu Słów Andrija Lubki. Po stronie polskiej wysłuchamy wierszy m.in.: Wisławy Szymborskiej oraz Czesława Miłosza. Teksty w języku polskim odczytają aktorzy z teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, a ukraińskie przedstawią dla nas osoby z Ukrainy. Okoliczności przyrody będą niezwykle sprzyjające, bowiem spotykamy się na dziedzińcu KoŃcÓwy! Wieczorną aurę dopełnią leżaki i wielkie ognisko, które umili nam wszystkim czas.

Poezja na końcu świata jest kolejnym z plenerowych wydarzeń Toruńskiego Festiwalu Słów. Poczujmy wspólnie jednoczącą siłę poezji, spotykając się 24 czerwca 2022 roku o godz. 20:00 na podwórku Klubu KoŃcÓwa.

Wydarzenie poprowadzi dla Was Justyna Kłosińska.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: +56 655 49 39