Toruński Festiwal Słów | Meller improwizowany | Spotkanie autorskie/ spektakl
Wstęp wolny  /  Literatura

Toruński Festiwal Słów | Meller improwizowany | Spotkanie autorskie/ spektakl

  • Wydarzenie archiwalne: 16.10.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Są literaci, których kunszt władania słowem nie zamyka się w okładkach książek i gazet. Taką postacią jest nasz kolejny gość, Marcin Meller – reporter, felietonista, powieściopisarz i dziennikarz telewizyjny. Podczas spotkania z autorem czekają na Was nie tylko wrażenia literackie, ale i… teatralne.

Marcin Meller z wyjątkową lekkością łączy błyskotliwy humor i bystrość obserwacji z operowaniem zarówno słowem pisanym, jak i mówionym. Swoim entuzjazmem wobec sztuki i kultury dzieli się regularnie w mediach społecznościowych. Nie boi się poruszać zarówno tematów ważnych, jak i pozornie błahych, o wszystkich pisząc w sposób, który angażuje odbiorcę. Do nas przyjedzie z najnowszym zbiorem felietonów z lat 2019-2023 zatytułowanym „Trzy puszki bobu”.

Jeśli spodziewacie się spotkania autorskiego w wyłącznej formule pytań i odpowiedzi, z pewnością będziecie zaskoczeni! Słowo naszego gościa zostanie ubrane w gest, ruch i mimikę, o co podczas Toruńskiego Festiwalu Słów zadba grupa znanych Wam improwizatorów z Kolektywu JO!

Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo W.A.B.

Marcin Meller – z wykształcenia historyk, przez dwanaście lat reporter „Polityki”, dziennikarz telewizyjny. Od 2003 do 2012 roku redaktor naczelny „Playboya”, w latach 2016–2020 dyrektor wydawniczy Grupy Wydawniczej Foksal. Gospodarz Drugiego Śniadania Mistrzów w TVN24 (2009–2022) i współprowadzący Dzień Dobry TVN (2005–2008, 2013–2019). Od stycznia 2023 roku gospodarz magazynu kulturalnego Drugie śniadanie Mellera, emitowanego na YouTubie. Felietonista „Newsweeka”. Wydał zbiór reportaży „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe” (2013) oraz felietonów „Sprzedawca arbuzów” (2016) i „Nietoperz i suszone cytryny” (2019). Prywatnie miłośnik pierogów ruskich i pogranicza Warmii i Mazur, gdzie między Reszlem a Mrągowem spędza lepszą połowę życia.

 

Organizatorzy Festiwalu: Centrum Kultury Dwór Artusa, Gmina Miasta Toruń.

Współorganizator Festiwalu: Narodowe Centrum Kultury.

Partner Główny Festiwalu: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerzy Festiwalu: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Teatr imienia Wilama Horzycy w Toruniu, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna imienia Juliana Prejsa w Chełmży, CHOK Gminne Centrum Kultury w Chełmży, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małej Nieszawce, Płocka Galeria Sztuki, Księgarnia Kafka i Spółka, Fundacja EMIC, Archipelag Inicjatyw, Sklejam Słowa, Hotel Mercury, NRD Klub, Wydawnictwo Dowody, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo W.A.B., Fabryka Cukiernicza Kopernik.

Patronat medialny Festiwalu: Radio PiK, Radio Gra Toruń, OtoToruń, Tylko Toruń, Poza Toruń, TV Toruń.

Sponsor Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

02
grudnia (sobota), godz. 19:00

XI urodziny Kolektywu TERAZ | Spektakl impro

03
grudnia (niedziela), godz. 14:00

Mikołajki na Rudaku

03
grudnia (niedziela), godz. 18:00

Magdalena Cynk | Jubileuszowy koncert kompozytorski