Toruński Festiwal Słów | Julia Wizowska | Spotkanie autorskie
Literatura

Toruński Festiwal Słów | Julia Wizowska | Spotkanie autorskie

  • Wydarzenie archiwalne: 16.06.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Jak wygląda świat „po drugiej stronie kosza”? Co dzieje się z produkowanymi przez nas odpadami? W jaki sposób możemy zaprzyjaźnić się z naturą? Podczas nadchodzącego spotkania z najbardziej rozpoznawalną „Babką od śmieci”, poznamy wiele przepisów na to, jak być eko w wielkim świecie!

Julia Wizowska jest aktywną propagatorką idei less waste. Poprzez publikacje książkowe m.in.: „Nie śmieci”, bloga „nanowosmieci.pl” oraz podcast „Co w tym koszyku” edukuje na temat ograniczania, segregowania i przerabiania śmieci. Prowadzi liczne warsztaty, webinary i prelekcje, podczas których zdradza sposoby na życie bezodpadowe oraz pokazuje jak starym i nadającym się do wyrzucenia rzeczom dać drugą młodość.

Podczas spotkania będącego preludium do Toruńskiego Festiwalu Słów, Julia Wizowska rozwieje wiele mitów związanych z recyklingiem, a także zainspiruje nas do prowadzenia świadomego i ekologicznego trybu życia.

Spotkanie poprowadzi dla Was Mateusz Orzechowski – założyciel organizacji społecznej Klimatyczny Kopernik.

Współorganizatorzy Festiwalu: Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmży, Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, CHOK Gminne Centrum Kultury w Chełmży, Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Nieszawce, Gminne Centrum Kultury w Małej Nieszawce, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Toruńska Agenda Kulturalna, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Fundacja Rusz.

Partnerzy Festiwalu: Narodowe Centrum Kultury, Gmina Miasto Toruń, Powiat Toruński, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo W.A.B., Dowody na Istnienie Wydawnictwo, Express Wschodni, Wydawnictwo Warsztaty kultury, Wydawnictwo Czarne, Księgarnia Kafka i Spółka oraz Hotel Mercury.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39