Toruński Festiwal Słów | Fredro improwizowany | Warsztaty teatralne
Wstęp wolny  /  Edukacja  /  Literatura

Toruński Festiwal Słów | Fredro improwizowany | Warsztaty teatralne

  • 15
    października 2023 (niedziela), godz. 16:00
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Czy Fredro nadal inspiruje? Jak najbardziej! Podczas tegorocznego Toruńskiego Festiwalu słów, twórczość patrona 2023 roku będzie punktem wyjścia do warsztatów teatralnych “Fredro improwizowany”. Na nowo odkryjemy nieśmiertelne postaci wykreowane przez dramaturga i osadzimy je w całkiem nowych sytuacjach. Bardzo prawdopodobne, że efekty zaskoczą nas samych!

Improwizacja teatralna to młoda, dynamicznie rozwijająca się dyscyplina, dzięki której aktorzy rozwijają swój warsztat i nabywają umiejętność kreowania spektakli bez wcześniej napisanego scenariusza. Podczas 2 godzin warsztatów skupimy się na podstawowych cechach dobrego improwizatora, nauczymy się wspierać scenicznego partnera i błyskawicznie wcielać w role.

Znajomość dzieł Fredry nie jest wymagana! Zachęcamy do przyjścia z otwartą głową, wygodnymi ubraniami i butelką wody. Ćwiczenia wykonywane podczas warsztatów będą miały charakter ruchowy, ale nie forsowny – wszystko w zakresie indywidualnych umiejętności osób uczestniczących.

Warsztaty poprowadzi Piotr Pawłowski – trener improwizacji teatralnej z 10-letnim doświadczeniem. Członek Kolektywu TERAZ, od 7 lat dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO!

Obowiązują zapisy mailowe – zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy pod adresem piotr.pawlowski@artus.torun.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Organizatorzy Festiwalu: Centrum Kultury Dwór Artusa, Gmina Miasta Toruń.

Współorganizator Festiwalu: Narodowe Centrum Kultury.

Partner Główny Festiwalu: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerzy Festiwalu: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Teatr imienia Wilama Horzycy w Toruniu, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna imienia Juliana Prejsa w Chełmży, CHOK Gminne Centrum Kultury w Chełmży, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małej Nieszawce, Płocka Galeria Sztuki, Księgarnia Kafka i Spółka, Fundacja EMIC, Archipelag Inicjatyw, Sklejam Słowa, Hotel Mercury, NRD Klub, Wydawnictwo Dowody, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo W.A.B., Fabryka Cukiernicza Kopernik.

Patronat medialny Festiwalu: Radio PiK, Radio Gra Toruń, OtoToruń, Tylko Toruń, Poza Toruń, TV Toruń.

Sponsor Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39