Toruński Festiwal Słów |  Ekslibris dla najmłodszych | Warsztaty
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Sztuki wizualne

Toruński Festiwal Słów | Ekslibris dla najmłodszych | Warsztaty

  • Wydarzenie archiwalne: 20.06.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Warsztaty od 7 roku życia wraz z opiekunem | Ilość miejsc ograniczona | Dla chętnych obowiązują zapisy - tel. 792 006 098Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Toruński Festiwal Książki

Kto z miłośników literatury nie marzył o rodzinnym ekslibrisie, którym mógłby oznaczyć domowe księgozbiory? Toruński Festiwal Słów przychodzi z pomocą i zaprasza najmłodszych czytelników ze swoimi opiekunami na kreatywne warsztaty plastyczne. Pokażemy prosty sposób na stworzenie swojego znaku, który będzie ozdobą niejednej książki.

Ex libris – to specjalny, indywidualnie zaprojektowany dla danej osoby znak, który niegdyś służył do oznaczania książek będących czyjąś własnością. Podczas rodzinnych warsztatów spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest ekslibris i dlaczego był (i jest!) stosowany. Poznamy zasady ich tworzenia metodą tradycyjną z wykorzystaniem technik graficznych, a następnie sami zaprojektujemy i wykonamy autorskie ekslibrisy w technice piankorytu oraz kalkografii. Zobaczymy też jak bardzo te metody różnią się od tradycyjnych technik grafiki warsztatowej (linorytu, miedziorytu i drzeworytu).

Brzmi skomplikowanie? Nie z nami!

Zajęcia poprowadzi dla Was Anna Kacperska – edukatorka Centrum Kultury Dwór Artusa.

Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

04
grudnia (niedziela), godz. 11:00

Mikołajki na Rudaku

05
grudnia (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki