Logo partnera
Wstęp wolny  /  Literatura  /  Sztuki wizualne

Toruński Festiwal Słów | Chodź na (s)ploty! | Warsztaty tworzenia makramowych zakładek

  • 18
    października 2023 (środa), godz. 17:00
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Modne akcesoria dla moli książkowych zawojowały sklepy. Trzeba jednak przyznać, że nic nie daje takiej satysfakcji, jak posiadanie własnoręcznie wykonanego dzieła. W ramach Toruńskiego Festiwalu Słów nauczymy się jak samodzielnie upleść subtelną i estetyczną zakładkę do książki techniką makramy.

Zakładka to dodatek ułatwiający życie każdemu miłośnikowi i miłośniczce papierowych książek. Ozdoby jakie wykonamy podczas warsztatów sprawią, że nie będziecie musieli już dłużej używać przypadkowych przedmiotów, by zaznaczyć ostatnią czytaną stronę. Świetnie sprawdzą się także jako dodatek do zdjęć dla tych, którzy chętnie chwalą się w mediach społecznościowych aktualnymi lekturami. Makramowa zakładka z pewnością zadziwi Was użytecznością i elegancją, a pochłanianie ulubionych książek będzie jeszcze bardziej przyjemne!

Zajęcia poprowadzi dla Was Anna Kacperska – edukatorka Centrum Kultury Dwór Artusa.

Zapewnimy wszystkie niezbędne materiały.

Bezpłatne wejściówki do odbioru na godzinę przed wydarzeniem. Liczba miejsc jest ograniczona.

Organizatorzy Festiwalu: Centrum Kultury Dwór Artusa, Gmina Miasta Toruń

Współorganizator Festiwalu: Narodowe Centrum Kultury.

Partner Główny Festiwalu: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerzy Festiwalu: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Teatr imienia Wilama Horzycy w Toruniu, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna imienia Juliana Prejsa w Chełmży, CHOK Gminne Centrum Kultury w Chełmży, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małej Nieszawce, Płocka Galeria Sztuki, Księgarnia Kafka i Spółka, Fundacja EMIC, Archipelag Inicjatyw, Sklejam Słowa, Hotel Mercury, NRD Klub, Wydawnictwo Dowody, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo W.A.B., Fabryka Cukiernicza Kopernik.

Patronat medialny Festiwalu: Radio PiK, Radio Gra Toruń, OtoToruń, Tylko Toruń, Poza Toruń, TV Toruń.

Sponsor Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Partner wydarzenia: Wydawnictwo Czarne.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

06
października (piątek), godz. 17:00

Klub Podgórz | Podgórskie Anioły | Warsztaty plastyczne

09
października (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki