Toruński Festiwal Słów 2023 | Warsztaty „Sklejam Słowa” | Bisz
Wstęp wolny  /  Literatura  /  Muzyka i taniec

Toruński Festiwal Słów 2023 | Warsztaty „Sklejam Słowa” | Bisz

  • Wydarzenie archiwalne: 20.10.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

W ramach Toruńskiego Festiwalu Słów celebrujemy polszczyznę w jej całokształcie – nie tylko literacką zamkniętą w okładkach książek, ale także chociażby zawartą w tekstach utworów muzycznych. Dlatego właśnie we współpracy z inicjatywą „Sklejam Słowa” zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach tekściarskich! Poprowadzi je mistrz niebanalnych zbitek słownych i błyskotliwych odniesień kulturowych – Bisz. Jesteśmy pewni, że praca z bydgoskim raperem doprowadzi Was do naprawdę niezwykłych efektów. W końcu jak się uczyć to od najlepszych!
Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane tego samego dnia w Sali Wielkiej Dworu Artusa, podczas koncertu Bisza o godzinie 20:00.

„Sklejam Słowa” to spotkanie niezwykle wrażliwych na słowo i czułych na frazę artystów z całej Polski. Są to warsztaty, podczas których piszemy teksty piosenek. W ramach czterech edycji wydarzenia, zajęcia prowadzili już między innymi: Paulina Przybysz, Natalia Grosiak, Aleksandra Bacińska, Bisz, Fisz, Łona, Małpa, Michał Wiraszko, Radek Łukasiewicz, Vito Bambino, Piotr Sibiński, Patrick the Pan, Piotr Banach. „Sklejam Słowa” promuje twórczość młodych artystów i poza warsztatami organizuje również slamy poetycko-muzyczne, koncerty i nagrania utworów debiutantów.

Jarosław BISZ Jaruszewski – raper, kulturoznawca, autor tekstów oraz słuchowisk. Od początku swojej twórczości doceniany za dobór tematów, zabawy słowem oraz łączenie różnych muzycznych gatunków. Zdobywca złotej płyty za album „Wilk chodnikowy”, nominowany do Fryderyka za płytę „Wilczy humor”. Prowadzi zajęcia tekściarskie między innymi w bydgoskiej Akademii Muzycznej oraz podczas ogólnopolskich warsztatów „Sklejam Słowa”.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy na adres mailowym rezerwacja@artus.torun.pl. Liczba miejsc ograniczona, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizatorzy Festiwalu: Centrum Kultury Dwór Artusa, Gmina Miasta Toruń.

Współorganizator Festiwalu: Narodowe Centrum Kultury.

Partner Główny Festiwalu: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerzy Festiwalu: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Teatr imienia Wilama Horzycy w Toruniu, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna imienia Juliana Prejsa w Chełmży, CHOK Gminne Centrum Kultury w Chełmży, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małej Nieszawce, Płocka Galeria Sztuki, Księgarnia Kafka i Spółka, Fundacja EMIC, Archipelag Inicjatyw, Sklejam Słowa, Hotel Mercury, NRD Klub, Wydawnictwo Dowody, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo W.A.B., Fabryka Cukiernicza Kopernik.

Patronat medialny Festiwalu: Radio PiK, Radio Gra Toruń, OtoToruń, Tylko Toruń, Poza Toruń, TV Toruń.

Sponsor Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 18:00

Freygish Orchestra | koncert

15
kwietnia (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki