Logo partnera
Wstęp wolny  /  Literatura

Toruński Festiwal Słów 2023 | „Słowobranie” | Happening

  • Wydarzenie archiwalne: 14.10.2023
Miejsce:
StarówkaToruń

Myślą przewodnią tegorocznego Toruńskiego Festiwalu Słów są „perspektywy”. Każdy z nas w zależności od zainteresowań, pochodzenia czy poglądów może rozumieć je w zupełnie inny sposób. Dzięki akcji „Słowobranie” chcemy podkreślić, że nasz festiwal jest tworzony nie tylko dla Was, ale i przez Was.

Projekt społeczny „Słowobranie” to forma happeningu, angażującego publiczność odwiedzającą instytucje kulturalne Torunia i powiatu toruńskiego. Na fali festiwalowych wydarzeń zadamy Wam kilka pytań, które będą odnosić się do różnie rozumianych perspektyw. Swoje odpowiedzi wrzucicie do specjalnie przygotowanych akwenów słownych.

Po zakończeniu „Słowobrania” wyeksponujemy wszystkie Wasze przemyślenia w formie graficznej na jednym ze słupów ogłoszeniowych!

Organizatorzy Festiwalu: Centrum Kultury Dwór Artusa, Gmina Miasta Toruń.

Współorganizator Festiwalu: Narodowe Centrum Kultury.

Partner Główny Festiwalu: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerzy Festiwalu: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Teatr imienia Wilama Horzycy w Toruniu, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna imienia Juliana Prejsa w Chełmży, CHOK Gminne Centrum Kultury w Chełmży, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małej Nieszawce, Płocka Galeria Sztuki, Księgarnia Kafka i Spółka, Fundacja EMIC, Archipelag Inicjatyw, Sklejam Słowa, Hotel Mercury, NRD Klub, Wydawnictwo Dowody, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo W.A.B., Fabryka Cukiernicza Kopernik.

Patronat medialny Festiwalu: Radio PiK, Radio Gra Toruń, OtoToruń, Tylko Toruń, Poza Toruń, TV Toruń.

Sponsor Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

21
kwietnia (niedziela), godz. 11:00

Rudaczek | Kino nie tylko dla dzieci | Dzień Ziemi

21
kwietnia (niedziela), godz. 17:00

Mama na obrotach | Kiedyś, a dziś | Stand-up