Toruński Festiwal Słów 2023 | „Słowo i obraz” | Warsztaty komiksowe z Danielem Odiją
Wstęp wolny  /  Literatura

Toruński Festiwal Słów 2023 | „Słowo i obraz” | Warsztaty komiksowe z Danielem Odiją

  • Wydarzenie archiwalne: 17.10.2023
Miejsce:
Wojewódzka Biblioteka Publiczna Książnica Kopernikańska w ToruniuToruń, Juliusza Słowackiego 8
Przed nami fascynująca podróż do świata, w którym wyobraźnia nie zna granic. Podczas Toruńskiego Festiwalu Słów pod okiem prozaika i scenarzysty komiksowego Daniela Odiji sprawdzimy swoją kreatywność na warsztatach komiksowo-literackich „Słowo i obraz”.

Daniel Odija od lat prowadzi warsztaty literackie i komiksowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Są one nie tylko okazją do rozwijania talentu artystycznego, ale także poszerzenia wiedzy teoretycznej. W ramach zajęć zapoznamy się z sylwetkami pisarzy oraz pisarek i rysowników oraz rysowniczek komiksów, procesem powstawania komiksu oraz warsztatem twórczym. Poznamy różne gatunki komiksu europejskiego i światowego, a także stworzymy krótkie etiudy komiksowe.

Daniel Odija – prozaik, scenarzysta komiksowy, animator kultury. Autor powieści „Ulica” (2001), „Tartak” (2005), „Niech to nie będzie sen” (2008), „Kronika umarłych” (2010), „Pusty przelot” (2021) oraz zbiorów opowiadań „Szklana huta” (2005), „Przezroczyste głowy” (2018). Wraz z rysownikiem Wojciechem Stefańcem tworzy cykl komiksowy, tetralogię „Bardo”. Dotąd ukazały się trzy z czterech tomów cyklu: „Stolp” (2017), „Rita” (2019) „Rege” (2022). Odija jest także autorem sztuk teatralnych, słuchowisk, scenariuszy komiksowych, filmowych oraz libretta do baletu.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy na adres mailowy – rezerwacja@artus.torun.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Tego samego dnia odbędzie się spotkanie „Komiks tradycyjny i cyfrowy” z Danielem Odiją oraz Iloną Myszkowską o godzinie 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małej Nieszawce.

Organizatorzy Festiwalu: Centrum Kultury Dwór Artusa, Gmina Miasta Toruń.

Współorganizator Festiwalu: Narodowe Centrum Kultury.

Partner Główny Festiwalu: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerzy Festiwalu: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Teatr imienia Wilama Horzycy w Toruniu, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna imienia Juliana Prejsa w Chełmży, CHOK Gminne Centrum Kultury w Chełmży, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małej Nieszawce, Płocka Galeria Sztuki, Księgarnia Kafka i Spółka, Fundacja EMIC, Archipelag Inicjatyw, Sklejam Słowa, Hotel Mercury, NRD Klub, Wydawnictwo Dowody, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo W.A.B., Fabryka Cukiernicza Kopernik.

Patronat medialny Festiwalu: Radio PiK, Radio Gra Toruń, OtoToruń, Tylko Toruń, Poza Toruń, TV Toruń.

Sponsor Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 14:00

Mikołajki na Rudaku

04
grudnia (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki

06
grudnia (środa), godz. 17:00

Klub na Podgórzu | Mikołajkowe warsztaty

09
grudnia (sobota), godz. 19:00

Mitch & Mitch | Koncert