Toruński Festiwal Słów 2023 | Lokowanie biznesu w literaturze – dobre i złe praktyki | Spotkanie z Robertem Małeckim
Jakie są możliwości współpracy literatury z biznesem? Czy lokowanie produktu w książkach musi być nachalne? Jak robić to z głową i korzyścią dla obu stron? Porozmawiamy na ten temat w ramach Toruńskiego Festiwalu Słów z Robertem Małeckim – autorem, który pisząc o produktach, zachowuje autentyczność, dba o zdrowy balans między fabułą a reklamą i jednocześnie cieszy się szerokim gronem wiernych czytelniczek i czytelników.
Robert Małecki, to nie tylko ceniony pisarz, ale także prawdziwy specjalista w sztuce lokowania produktu w literaturze. Jego twórczość jest doskonałym przykładem na to, jak subtelnie wplatać produkty i doświadczenia konsumenckie w opowieść, nie naruszając integralności dzieła literackiego. W trakcie spotkania poznamy konkretne przykłady lokowania marek w twórczości pisarza, dowiemy się jak produkty mogą wzbogacać doświadczenie czytelnika oraz w jaki sposób budować pozytywne, literackie emocje wokół biznesu. Wydarzenie jest doskonałą propozycją nie tylko dla pisarek, pisarzy czy osób z sektora biznesu, ale dla każdego, kto interesuje się kreatywnym marketingiem.
Robert Małecki – politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania. Autor poczytnych kryminałów. Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Kryminalnej Piły za „Skazę”, a także Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru za „Wadę” – obie powieści z cyklu z komisarzem Bernardem Grossem. Kryminalne serca czytelniczek i czytelników zdobył trylogią z dziennikarzem Markiem Benerem („Najgorsze, dopiero nadejdzie”, „Porzuć swój strach”, „Koszmary zasną ostatnie”). Autor thrillerów: „Żałobnica”, „Zmora”, „Wstyd”, „Najsłabsze Ogniwo”. Jego powieści „Wada”, „Zadra”, „Zmora” oraz „Wiatrołomy” były nominowane do nagrody Książka Roku serwisu Lubimyczytac.pl przyznawanej w ramach największego plebiscytu czytelniczego w Polsce.
Organizatorzy Festiwalu: Centrum Kultury Dwór Artusa, Gmina Miasta Toruń.
Współorganizator Festiwalu: Narodowe Centrum Kultury.
Partner Główny Festiwalu: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Partnerzy Festiwalu: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Teatr imienia Wilama Horzycy w Toruniu, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna imienia Juliana Prejsa w Chełmży, CHOK Gminne Centrum Kultury w Chełmży, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małej Nieszawce, Płocka Galeria Sztuki, Księgarnia Kafka i Spółka, Fundacja EMIC, Archipelag Inicjatyw, Sklejam Słowa, Hotel Mercury, NRD Klub, Wydawnictwo Dowody, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo W.A.B., Fabryka Cukiernicza Kopernik.
Patronat medialny Festiwalu: Radio PiK, Radio Gra Toruń, OtoToruń, Tylko Toruń, Poza Toruń, TV Toruń.
Sponsor Festiwalu: PGE Toruń S.A.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.
Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
Źródło: Dwór Artusa