Toruński Festiwal Słów 2023 | Kopernik – człowiek renesansu | Rodzinna gra miejska
Wstęp wolny  /  Inne

Toruński Festiwal Słów 2023 | Kopernik – człowiek renesansu | Rodzinna gra miejska

  • Wydarzenie archiwalne: 16.10.2023
Miejsce:
Dwór Artusa w Toruniu Filia Dom Muz – PodgórzToruń, Poznańska 52

Co przychodzi Wam do głowy kiedy myślicie o Mikołaju Koperniku? Z pewnością astronomia! Nic dziwnego, w końcu to teoria heliocentryczna sprawiła, że na zawsze zapisał się on na kartach historii. Ale czy znacie inne oblicza tego wybitnego naukowca? W ramach Toruńskiego Festiwalu Słów poznamy słynnego Mikołaja z innej, nieco mniej oczywistej strony!

Podczas gry terenowej „Kopernik – człowiek renesansu” przekonamy się, że nasz astronom nie zawsze miał głowę w chmurach. Wybitny toruński odkrywca interesował się również ekonomią, matematyką, a nawet medycyną. Nie każdy wie, że był również duchownym i znał się z samym Leonardem da Vinci! Skupiając się na mniej popularnych obszarach nauki kojarzonych z Mikołajem Kopernikiem, przy pomocy zagadek i zabaw poznamy uczonego z różnych perspektyw.

Podczas wspólnej przygody odwiedzimy mniej znane zakątki Torunia i przekonamy się, że nie tylko Starówka może być dumna z kopernikańskiego dziedzictwa!

Organizatorzy Festiwalu: Centrum Kultury Dwór Artusa, Gmina Miasta Toruń.

Współorganizator Festiwalu: Narodowe Centrum Kultury.

Partner Główny Festiwalu: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerzy Festiwalu: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Teatr imienia Wilama Horzycy w Toruniu, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna imienia Juliana Prejsa w Chełmży, CHOK Gminne Centrum Kultury w Chełmży, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małej Nieszawce, Płocka Galeria Sztuki, Księgarnia Kafka i Spółka, Fundacja EMIC, Archipelag Inicjatyw, Sklejam Słowa, Hotel Mercury, NRD Klub, Wydawnictwo Dowody, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo W.A.B., Fabryka Cukiernicza Kopernik.

Patronat medialny Festiwalu: Radio PiK, Radio Gra Toruń, OtoToruń, Tylko Toruń, Poza Toruń, TV Toruń.

Sponsor Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

21
kwietnia (niedziela), godz. 11:00

Rudaczek | Kino nie tylko dla dzieci | Dzień Ziemi

21
kwietnia (niedziela), godz. 17:00

Mama na obrotach | Kiedyś, a dziś | Stand-up