Toruński Festiwal Słów 2023 | Koncert „Sklejam Słowa” | Bisz
Wstęp wolny  /  Literatura  /  Muzyka i taniec

Toruński Festiwal Słów 2023 | Koncert „Sklejam Słowa” | Bisz

  • Wydarzenie archiwalne: 20.10.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Niebanalne wersy, poszukiwania kulturowe i jedyna w swoim rodzaju metaforyka. Od pierwszego albumu – „Wilka Chodnikowego”, do najnowszego „Ulissesa” przeszedł długą, bezkompromisową drogę. Na zakończenie Toruńskiego Festiwalu Słów zapraszamy na koncert bydgoskiego tekściarza i rapera – Bisza!

Jarosław BISZ Jaruszewski Bisz to kulturoznawca, autor tekstów i słuchowisk, ale przede wszystkim jedna z ważniejszych postaci polskiej sceny hip-hopowej. Od początku swojej twórczości doceniany za dobór tematów, zabawę słowem oraz łączenie różnych muzycznych gatunków. Zdobywca złotej płyty za album „Wilk chodnikowy”, nominowany do Fryderyka za płytę „Wilczy humor”. Występował między innymi na galach wręczania „Paszportów Polityki” i „Nagrody Literackiej Gdynia”. Współpracował z Narodowym Centrum Kultury przy kampanii „Ojczysty – dodaj do ulubionych” czy z Krakowskim Salonem Poezji.

Jak bydgoski raper brzmi po „Dekadzie wilka”? Przekonajmy się o tym podczas wieczoru wieńczącego tegoroczny Toruński Festiwal Słów! Warto zaznaczyć, że w trakcie koncertu usłyszymy nie tylko utwory Bisza, ale także efekty pracy uczestników warsztatów „Sklejam słowa”!

„Sklejam Słowa” to spotkanie wrażliwych na słowo artystów z całej Polski oraz warsztaty, na których piszemy teksty piosenek. Podczas czterech edycji wydarzenia, zajęcia prowadzili między innymi: Paulina Przybysz, Natalia Grosiak, Aleksandra Bacińska, Bisz, Fisz, Łona, Małpa, Michał Wiraszko, Radek Łukasiewicz, Vito Bambino, Piotr Sibiński, Patrick the Pan i Piotr Banach. Sklejam Słowa promuje twórczość młodych artystów i poza warsztatami organizuje również slamy poetycko-muzyczne czy koncerty, a także debiutanckie nagrania młodych twórców.

Koncert poprzedzą warsztaty tekściarskie, które odbędą się tego samego dnia w Dworze Artusa o godzinie 12:00. Na warsztaty obowiązują zapisy na adres: rezerwacja@artus.torun.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Organizatorzy Festiwalu: Centrum Kultury Dwór Artusa, Gmina Miasta Toruń.

Współorganizator Festiwalu: Narodowe Centrum Kultury.

Partner Główny Festiwalu: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerzy Festiwalu: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Teatr imienia Wilama Horzycy w Toruniu, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna imienia Juliana Prejsa w Chełmży, CHOK Gminne Centrum Kultury w Chełmży, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małej Nieszawce, Płocka Galeria Sztuki, Księgarnia Kafka i Spółka, Fundacja EMIC, Archipelag Inicjatyw, Sklejam Słowa, Hotel Mercury, NRD Klub, Wydawnictwo Dowody, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo W.A.B., Fabryka Cukiernicza Kopernik.

Patronat medialny Festiwalu: Radio PiK, Radio Gra Toruń, OtoToruń, Tylko Toruń, Poza Toruń, TV Toruń.

Sponsor Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39