Toruński Festiwal Słów 2023 | Jakub Zając | Spotkanie autorskie
Wstęp wolny  /  Literatura

Toruński Festiwal Słów 2023 | Jakub Zając | Spotkanie autorskie

  • Wydarzenie archiwalne: 14.10.2023
Miejsce:
Dwór Artusa w Toruniu Filia Dom Muz – PodgórzToruń, Poznańska 52
Hungry (głodny), Angry (zły), Lonely (samotny), Tired (zmęczony). Wszystkie te stany zwiększają prawdopodobieństwo nawrotu uzależnienia. Jak z nimi walczyć? O metodach skutecznej abstynencji porozmawiamy podczas Toruńskiego Festiwalu Słów z autorem głośnej książki „HALT. Zapiski z domu trzeźwienia” – Jakubem Zającem.

Jakub Zając jest pisarzem, polonistą, autorem artykułów naukowych dotyczących polskiej literatury XIX i XX wieku. Jego literacki debiut – „HALT. Zapiski z domu trzeźwienia”, budzi poruszenie w środowisku psychoterapeutycznym oraz wśród osób uzależnionych od alkoholu. Autor połączył w niej bowiem dwie, milcząco rywalizujące ze sobą metody leczenia – właściwą Wspólnocie Anonimowych Alkoholików i psychoterapeutyczną. Jest to książka niezwykła. Mówiąc o niej „studium alkoholizmu”, na pewno nie miniemy się z prawdą.

Jak znaleźć inspirację do prowadzenia zdrowego i pełnego wolności życia? Podczas spotkania z Jakubem Zającem porozmawiamy o kulisach powstania książki, mechanizmach kształtujących nasze nawyki i sposobami na walkę z uzależnieniami.

Jakub Zając – absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. W czasie studiów polonistycznych i literaturoznawczych współpracował z wydawnictwem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikował artykuły naukowe na temat polskiej literatury XIX i XX wieku, skupiając się głównie na problematyce wojny i pamięci. Jego druga książka pod tytułem „Anna i Pan B.” została wydana nakładem Wydawnictwa Wielka Litera na początku 2023 roku.

Wydarzenie jest realizowane na rzecz Programu profilaktyki uzależnień poprzez działania z dziedziny kultury pt. „Program profilaktyczny działań okołokulturalnych w lewobrzeżnych filiach Centrum Kultury Dwór Artusa”.

Organizatorzy Festiwalu: Centrum Kultury Dwór Artusa, Gmina Miasta Toruń

Współorganizator Festiwalu: Narodowe Centrum Kultury.

Partner Główny Festiwalu: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerzy Festiwalu: Książnica Kopernikańska w Toruniu, Teatr imienia Wilama Horzycy w Toruniu, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna imienia Juliana Prejsa w Chełmży, CHOK Gminne Centrum Kultury w Chełmży, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małej Nieszawce, Płocka Galeria Sztuki, Księgarnia Kafka i Spółka, Fundacja EMIC, Archipelag Inicjatyw, Sklejam Słowa, Hotel Mercury, NRD Klub, Wydawnictwo Dowody, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo W.A.B., Fabryka Cukiernicza Kopernik.

Patronat medialny Festiwalu: Radio PiK, Radio Gra Toruń, OtoToruń, Tylko Toruń, Poza Toruń, TV Toruń.

Sponsor Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39