Film: "Tori i Lokita" (88')

Film: "Tori i Lokita" (88')

  • dzisiaj
    godz. 20:30
  • 10
    czerwca 2023 (sobota), godz. 17:45
  • 11
    czerwca 2023 (niedziela), godz. 11:00
  • 11
    czerwca 2023 (niedziela), godz. 19:45
  • 13
    czerwca 2023 (wtorek), godz. 21:15
  • 14
    czerwca 2023 (środa), godz. 18:30
  • 19
    czerwca 2023 (poniedziałek), godz. 20:00
  • 20
    czerwca 2023 (wtorek), godz. 20:45
  • 21
    czerwca 2023 (środa), godz. 16:15
Wyświetl pozostałe terminy
Miejsce:
Kino Orzełul. Marcinkowskiego 12-14, Bydgoszcz

„Tori i Lokita” to jeden z najlepszych filmów w imponującym dorobku braci Dardenne. Ci dwukrotni zdobywcy Złotej Palmy (za „Rosettę” i „Dziecko”), wyróżniani także Grand Prix i laurami za reżyserię oraz scenariusz, tym razem wyjechali z Lazurowego Wybrzeża z wyjątkową nagrodą 75-lecia festiwalu w Cannes. Ich drapieżna, przenikliwa, niepostrzeżenie łącząca kino społeczne z thrillerem i melodramatem opowieść o przyszywanym uchodźczym rodzeństwie trafia prosto w serce, kiedy pyta, czy w Europie naprawdę wszyscy ludzie mogą stać się braćmi?





Tori jest małym chłopcem, Lokita zaledwie nastolatką, oboje uciekli przed przemocą i biedą z Afryki Zachodniej i chcieliby razem ułożyć sobie życie w Belgii. Obojętność imigracyjnych urzędników, rodziny domagające się wsparcia i długi zaciągnięte u przemytników spychają jednak bohaterów w szarą strefę, gdzie do eksploatowania pozbawionych opieki i praw dzieci przyłączają się przestępcy. Podejrzani dla urzędów, bezbronni wobec przemocy, chłopak i dziewczyna mają tylko siebie. „Tori i Lokita” to opowieść o odwadze i nadziei, których nie sposób złamać. O sile przyjaźni w świecie, który niszczy więzi, o wartości wzajemnej troski, choć wokół liczą się tylko pieniądze. 





Film braci Dardenne lśni wewnętrznym światłem i emanuje ciepłem – a to za sprawą odtwórców głównych ról. Debiutujący na ekranie Joely Mbundu i Pablo Schils stworzyli postaci, które przemawiają do serc i do sumień. Tori i Lokita chcą bezpieczeństwa i spokoju, chcą być razem. Czy to naprawdę aż tak wiele?




Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 12:30

Film: “Osiem gór” (147')

dzisiaj
godz. 15:15

Film: "Gorące dni" (130')

dzisiaj
godz. 17:45

Film: “Osiem gór” (147')

10
czerwca (sobota)

"Bohater moich czasów"

10
czerwca (sobota), godz. 10:00

Film: "Gorące dni" (130')