TOFIFEST 2022: FUCKING BORNHOLM
Film

TOFIFEST 2022: FUCKING BORNHOLM

  • Wydarzenie archiwalne: 02.07.2022
Miejsce:
Cinema CityToruń
Dwie pary — małżeństwo z długim stażem i nowy związek z Tindera, dzieci i majówkowy wjazd na sielankowy kemping. Co może pójść nie tak? Bohaterowie Fucking Bornholm przekonają się, że wszystko, a jeden incydent może uruchomić prawdziwą lawinę… Film dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Kryzys w związku, problemy z komunikacją, zmęczenie oczekiwaniami innych. Brzmi znajomo, jak materiał na najlepsze memy i śmiech przez łzy? Bo tak właśnie jest.

Reżyser: Anna Kazejak
Scenariusz: Filip Kasperaszek, Anna Kazejak
Zdjęcia: Jakub Stolecki
Montaż: Maciej Pawliński
Muzyka: Jerzy Rogiewicz
Obsada: Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Jaśmina Polak, Grzegorz Damięcki
Producent: Marta Lewandowska
Produkcja: Friends With Benefits Studio
Dystrybucja: Next Film
Nagrody: MFF w Karlowych Warach – oficjalna selekcja (2022); Off Camera – udział w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych (2022)
Anna Kazejak — reżyserka filmowa i scenarzystka. Początkowo studiowała filmoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim oraz Łódzkim, by w 2001 roku zacząć studia na PWSFTviT w Łodzi, na Wydziale Reżyserii. Na swoim koncie ma takie filmy jak Skrzydlate świnie czy Obietnica. Wieloletnia ekspertka PISF, członkini Europejskiej Akademii Filmowej, Gildii Reżyserów Polskich oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Wybrana filmografia:

2022 – Fucking Bornholm
2021 – Erotica 2022
2014 – Obietnica
2010 – Skrzydlate świnie
2005 – Oda do radości