TOFIFEST 2022: BO WE MNIE JEST SEKS
Film

TOFIFEST 2022: BO WE MNIE JEST SEKS

  • Wydarzenie archiwalne: 01.07.2022
Miejsce:
Cinema CityToruń
Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik — zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe. Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym przedstawicielom władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem i Luckiem, kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. A przecież największy skandal z jej udziałem dopiero się zacznie…

Reżyser: Katarzyna Klimkiewicz
Scenariusz: Patrycja Mnich, Katarzyna Klimkiewicz
Zdjęcia: Weronika Bilska
Montaż: Ireneusz Grzyb
Muzyka: Radek Luka
Obsada: Maria Dębska, Leszek Lichota, Krzysztof Zalewski, Bartłomiej Kotschedoff, Borys Szyc
Producent: Renata Czarnkowska-Listoś, Maria Gołoś
Produkcja: RE Studio
Dystrybucja: Next Film
Nagrody: FF w Gdyni – Nagroda za główną rolę kobiecą (2021); Polska Nagroda Filmowa – Orzeł: Najlepsza scenografia (2022)

Katarzyna Klimkiewicz urodziła się w Warszawie, w 1977 roku. Ukończyła Łódzką Szkołę Filmową, jest również absolwentką Binger Film Lab w Amsterdamie. Przełomem w jej karierze był film Hanoi – Warszawa, który zdobył wiele nagród w Polsce i na świecie. Jest członkinią Europejskiej Akademii Filmowej, przez wiele lat była prezeską Stowarzyszenia Film 1,2.

Wybrana filmografia:

2021 – Bo we mnie jest seks
2013 – La Isla (film krótkometrażowy)
2012 – Zaślepiona
2010 – Hanoi – Warszawa (film krótkometrażowy)
2009 – Nic do stracenia (film dokumentalny)