The Bartenders / Habakuk / TABU / Ruff Puff Sound System / Radical Guru
Muzyka i taniec

The Bartenders / Habakuk / TABU / Ruff Puff Sound System / Radical Guru

  • Wydarzenie archiwalne: 28.10.2023
Miejsce:
sala Miejskiego Centrum Kultury w BydgoszczyBydgoszcz, ul. Marcinkowskiego 12

Get Up Bydgoszcz to impreza celebrująca muzykę reggae w mieście nad Brdą.

The Bartenders

Zespół The Bartenders powstał w warszawie w 2006 roku na bazie fascynacji jego założycieli dokonaniami muzyków jamajskich z lat 60-tych i 70-tych XX wieku oraz z chęci konfrontacji charakterystycznego jamajskiego rytmu z polską melodyką i tradycją muzyczną.

Habakuk

Habakuk powstał w 1990 roku w Częstochowie i jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych polskich zespołów reggae. Zespół ma na koncie współpracę z wybitnymi artystami światowej sceny reggae – Donem Carlosem czy Mikey Dread oraz całą plejadą polskich wykonawców: Muńkiem Staszczykiem, Renatą Przemyk, Sidneyem Polakiem, Juniorem Stressem i innymi. Habakuk zagrał na wszystkich największych polskich festiwalach. Jednym z najbardziej prestiżowych momentów w karierze zespołu był występ angielskim Glastonbury jako pierwszy zespół z Europy Wschodniej.

TABU

TABU – polski zespół muzyczny z Wodzisławia Śląskiego, grający reggae, powstał w 2003 roku. Muzycy TABU pochodzą z kilku miejscowości powiatu wodzisławskiego. Wydali pięć oficjalnych płyt. Twórcy festiwalu reggae Najcieplejszego Miejsca na Ziemi - w Gorzycach, później w Wodzisławiu Śląskim. Współpracują z Mania Studio, Clipontheroad oraz Vulgar.

Sound systemy: Ruff Puff Sound System i Radical Guru.

Bilet jednodniowy: 50 zł

Karnet 2-dniowy: 70 zł

Bilety dostępne w kasie MCK oraz na bilety24.pl

Partnerem głównym wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Wydarzenie jest współfinansowane z projektu „Kujawy+Pomorze – promocja potencjału gospodarczego regionu – edycja II” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Powiązane wydarzenia

19
października (sobota), godz. 19:00

BLACK STAR FEST (FLAPJACK/BLACK STAR/HOPE)