Teatr w Małym Mieście 2023: Polowanie na motyle / Dobrze, lepiej katastrofa
Teatr / Kabaret

Teatr w Małym Mieście 2023: Polowanie na motyle / Dobrze, lepiej katastrofa

  • Wydarzenie archiwalne: 13.08.2023
Miejsce:
Muzeum Ziemi MogileńskiejWylatowo, Chabsko 20
Serdecznie zapraszamy na XI edycję projektu Teatr w Małym Mieście, który dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego i Fundacji PZU dotrze w tym roku aż do 18 miasteczek w zachodniej Polsce, w tym do 5 miasteczek w naszym regionie. Na wszystkie spektakle wstęp wolny.

13 sierpnia 2023 – Park Miejski w Mogilnie, a w razie deszczu Amfiteatr (spektakl przeniesiony z 28 sierpnia 2023 z Muzeum Ziemi Mogileńskiej w Chabsku) 

  • godz. 17.00 „Polowanie na motyle” Teatr Gili Gili i Teatr Łata –  – spektakl  Teatru Łata i Teatru Gili Gil z Poznania, w reżyserii Igora Fijałkowski (aktora Teatru Animacji z Poznania, stypendysty w dziedzinie artystycznej).  Łącząc bogate i różnorodne doświadczenia artystyczne aktorów zaprezentujemy spektakl na wysokim poziomie zarówno  pod względem formy jak i treści. Artyści chcą w lekki i zabawny sposób, wcielając się w role ogrodowych krasnali,  opowiedzieć dzieciom o szacunku do naturalnego środowiska i życia owadów. Jedną z form przekazu będą ogromne formy (lalki) owadów (pająk, motyle, gąsienica), które wzbogacą sferę wizualną przedstawienia, tak bardzo ważną dla młodego odbiorcy.

  • godz. 19.00 „Dobrze, lepiej katastrofa”  Teatr Ewolucji Cienia  – premiera zrealizowana w ramach OFF Polska X 2022 - to komedia, obnażająca prawdę o dekadzie Gierka. Spektakl łączy pokolenia,  zapraszamy więc całymi rodzinami od dziecka po seniora. Dzieci odkryją zupełnie nową dla nich rzeczywistość lat 70-tych, dorośli odetchną z ulgą ,  że to już minęło, a seniorzy pewnie uśmiechną się na wspomnienie swojej młodości. https://www.facebook.com/TeatrEwolucjiCienia/videos/655124019347629