Teatr w Małym Mieście: monumentalny spektakl pt. „Rozpoznani Nierozpoznani”
Wstęp wolny  /  Teatr / Kabaret

Teatr w Małym Mieście: monumentalny spektakl pt. „Rozpoznani Nierozpoznani”

  • Wydarzenie archiwalne: 15.08.2022
Miejsce:
RynekSolec Kujawski
Monumentalny spektakl pt. „Rozpoznani Nierozpoznani” Teatru Ewolucji Cienia z Poznania zagości na Rynku w Solcu Kujawskim!  Jak piszą o nim organizatorzy:
„Rozpoznani Nierozpoznani” to spektakl odwołujący się do dzieła zmarłej w 2017 roku światowej sławy artystki Magdaleny Abakanowicz. Zaczynając nasze widowisko w punkcie, w którym M. Abakanowicz pozostawiła swój tłum – niejako podejmujemy wyzwanie. Spektakl jest, podobnie jak dzieła tej znakomitej rzeźbiarki, autonomiczną wypowiedzią artystyczną, dotykającą spraw uniwersalnych, w tym wypadku kwestii wolności i zniewolenia jednostki ludzkiej, a nawet całych zbiorowości. Ożywiając „Nierozpoznanych” pokazujemy co się stanie, gdy tłum niemal identycznych postaci zacznie zyskiwać indywidualność: odkrywców, manipulatorów, wodzów, zbawców i zbrodniarzy. Pokazujemy jak <<nierozpoznani>> walcząc o indywidualność ulegają prorokom czy ideologom, by po chwili na powrót przypominać zunifikowany i bezkształtny tłum. Ukazując jednostkę na tle zbiorowości zastanawiamy się nad istotą tożsamości człowieka, nad tym co go stymuluje do działania i jakie są skutki tych działań, dochodząc do wniosków, które raczej do optymistycznych nie należą. Spektakl jest plastyczno-ruchową podróżą przez dzieje, ukazaną z perspektywy zbiorowości. Chociaż odwołujemy się do doświadczeń narodów głównie europejskich, można w nim znaleźć również i szersze odniesienia historyczne, co powoduje uniwersalizm przesłania.

Trailer: https://www.facebook.com/TeatrEwolucjiCienia/videos/181867466086951/ 

Działanie w ramach projektu Teatr w Małym Mieście dofinansowane jest ze środków Fundacji PZU oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.