Tár
Film

Tár

  • Wydarzenie archiwalne: 30.09.2023
Miejsce:
Europejskie Centrum Filmowe CamerimageToruń, Rynek Nowomiejski 28

Film Todda Fielda z rewelacyjnymi, dynamicznymi zdjęciami Floriana Hoffmeistera, który otrzymał za nie zarówno Złotą Żabę na zeszłorocznym Festiwalu EnergaCamerimage jak i nominację do Oscara, to jeden z tych filmów, w którym aktorski talent Cate Blanchett objawia się w pełni.

Lydia Tár podbiła świat muzyki klasycznej. Uznawana jest za jedną z największych żyjących kompozytorek i dyrygentek, która jako pierwsza kobieta prowadzi Filharmonię Berlińską. Uprzywilejowana pozycja i trudny charakter prowadzą do tego, że bohaterka nadużywa władzy. Czy ogromny talent może być wystarczającym powodem, by krzywdy wyrządzane innym uchodziły wielkim artystom na sucho?

Cykl: IKONY KINA: CATE BLANCHETT

Niezrównana Elżbieta I, hipnotyzująca Galadriela (w naszym kinie już w grudniu!), Bob Dylan, Katherine Hepburn, czy nordycka bogini Hella… Lista znakomitych ról, które odgrywała jedna z najbardziej wszechstronnych i charyzmatycznych współczesnych aktorek zdaje się nie mieć końca. Cate Blanchett pojawi się na naszym ekranie w trzech produkcjach – genialnym „Tárze”, ważnym głosie w debacie Me Too, który przyniósł jej Złotego Globa i wiele innych nagród, niezwykłym „Manifesto”, gdzie zaprezentuje aż trzynaście różnych twarzy oraz w „Kawie i papierosach” prezentowanych w ramach Września z Jarmuschem!Źródło: Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Powiązane wydarzenia

17
lipca (środa), godz. 18:30

KINO WSPÓŁCZESNE – Jedno życie

18
lipca (czwartek), godz. 17:00

Ja, Pobieda i Berlin

19
lipca (piątek), godz. 17:00

Pasmo dokumentalne: „W stronę słońca”