Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Edukacja

"Tajemnice De revolutionibus. Astronomia w księgach zapisana. Ekskluzywna podróż po świecie dawnej i współczesnej astronomii"

Wydarzenie w ramach obchodu Roku Kopernika. Zobacz podstronę Kopernik 550
  • Wydarzenie archiwalne: 10.05.2023
Miejsce:
Muzeum Okręgowe w Toruniu – Ratusz StaromiejskiToruń, Rynek Staromiejski 1
Wspólnie z Biblioteką Uniwersytecką oraz Książnicą Kopernikańską, w ramach wydarzeń wpisanych w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Muzeum Okręgowe w Toruniu ma przyjemność zaprosić na spotkanie "Tajemnice De revolutionibus. Astronomia w księgach zapisana. Ekskluzywna podróż po świecie dawnej i współczesnej astronomii". 

Zapraszamy w środę 10 maja 2023 r. o godz. 13.00 do Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego na spotkanie z twórcami programu „Astronarium” – dr. hab. Maciejem Mikołajewskim prof. UMK i redaktorem Bogumiłem Radajewskim.

Następnie – „Oryginały dzieła Kopernika na wyciągnięcie ręki”, czyli pokazy dawnych i aktualnych dzieł astronomicznych, które poprowadzi Magdalena Awianowicz z Oddziału Zbiorów Specjalnych Biblioteki Uniwersyteckiej. Spotkanie przy wystawie „Ze wszech ksiąg najbardziej godna przeczytania… Wokół De revolutionibus Mikołaja Kopernika”, która została przedłużona do 14 maja 2023 r.

Tajemnice De revolutionibus. Astronomia w księgach zapisana. Ekskluzywna podróż po świecie dawnej i współczesnej astronomii
Termin: 10 maja 2023, godz. 13.00
Miejsce: Ratusz Staromiejski w Toruniu
Organizatorzy: Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu, Muzeum Okręgowe w Toruniu

Wstęp wolny!

 

Źródło: Muzeum Okręgowe w Toruniu