Sztuka w samo południe! - warsztaty dla seniorów: Sztuka w samo południe! – warsztaty dla seniorów
Wstęp wolny  /  Edukacja  /  Sztuki wizualne

Sztuka w samo południe! - warsztaty dla seniorów: Sztuka w samo południe! – warsztaty dla seniorów

  • Wydarzenie archiwalne: 08.05.2023
Miejsce:
Galeria Miejska BWABydgoszcz, Gdańska 20
Prowadzenie: Katarzyna Rymarz

Historia używania kadzideł, okadzania czy smużenia jest bardzo długa. Już w czasach starożytnych wierzono w magiczną moc dymu pochodzącego ze spalania wybranych roślin. Palenie ziół w konkretnej intencji było niegdyś powszechną praktyką , mającą na celu oczyszczanie powietrza z negatywnej energii oraz chorób i zastąpienie ich zdrowiem, szczęściem oraz miłością.

Podczas spotkania wykonamy kadzidło zielne z roślin pochodzących z Makowiska. Do kompozycji zielnej użyjemy ziół aromatycznych: wrotyczu, lawendy czy bylic. Taka mieszanka idealnie sprawdzi się w ciepłe wieczory spędzane na tarasie czy w ogrodzie, bo oprócz właściwości relaksujących odstrasza też owady.

Naturam si sequemur ducem, nonquam aberrabimus.

Jeśli przewodnikiem naszym będzie natura, nigdy nie zbłądzimy.

Katarzyna Rymarz, malarka, artystka, kuratorka, z zamiłowania i pasji zajmuje się botaniką, zielarstwem i uprawą roślin zielnych. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie na wydziale Malarstwo oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na wydziale Ogrodnictwa i Biotechnologii. Dyplom obroniony pracą pt. „Napary ziołowe – ich rola w profilaktyce wczesnej utrwalającej prawidłowy wzorzec życia”.

Sztuka w samo południe
Cykl spotkań poświęconych sztuce i szeroko rozumianej kulturze, adresowanych do osób w wieku 60+. W ramach spotkań proponujemy dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze, doskonaląc sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych.

Zapisy:
tel. 52 339 30 53
artur.owczarczak@galeriabwa.bydgoszcz.pl

Źródło: Galeria Miejska BWA Bydgoszcz

Galeria Miejska BWA Bydgoszcz

ul. Gdańska 20
85-006 Bydgoszcz
tel.: 52 339 30 50

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 24.06

Ponawianie

dzisiaj
godz. 18:00
⟶ DO 11.06

Dariusz Gackowski. Backstage