SZLAK KOPERNIKOWSKI NA KUJAWACH i POMORZU - otwarcie wystawy w BRODNICY
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo

SZLAK KOPERNIKOWSKI NA KUJAWACH i POMORZU - otwarcie wystawy w BRODNICY

Wydarzenie w ramach obchodu Roku Kopernika. Zobacz podstronę Kopernik 550
  • Wydarzenie archiwalne: 11.09.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Duży Rynek w BrodnicyBrodnica

Brodnica dołączyła do miast, promujących Szlak Kopernikowski w naszym województwie.

Od 11 do 25 września na płycie Dużego Rynku w Brodnicy dostępna będzie plenerowa wystawa „Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu”.Szlak Kopernikowski w województwie kujawsko-pomorskim to najmłodszy w regionie szlak kulturowy, mający znacząco uatrakcyjnić ofertę turystyczną województwa, pokazać je jako atrakcyjne kulturowo ale też ma pełnić rolę edukacyjną, uświadamiając i zapoznając turystów przemierzających szlak o życiu i działalności Mikołaja Kopernika oraz o jego związkach z regionem.Otwarcie „Szlaku Kopernikowskiego” wiąże się bezpośrednio z przypadającą w 2023 r. 550 rocznicą urodzin wielkiego astronoma. Cała trasa ma charakter biograficzno- kulturowo- edukacyjny.Poza szlakiem głównym, który zawiera pełen pakiet pozwalający obcować zarówno z postacią Kopernika, jego czasami i dziełem, dostępne są również trasy tematyczne – biograficzna i edukacyjna. Pierwszą z nich odkrywamy w czasie podróży z województwa pomorskiego przez Grudziądz, Toruń, aż po Włocławek. Na trasę tylko o charakterze edukacyjnym można zaś dostać się wprost z odcinka warmińsko- mazurskiego i podążać szlakiem na którym będzie można skorzystać z mocy atrakcji, jakie oferują astrobazy – choćby w Brodnicy i Golubiu-Dobrzyniu – planetaria w Toruniu i Grudziądzu czy też obserwatorium astronomiczne w Piwnicach.Na ekspozycję w Brodnicy składać się będzie dwanaście plansz, które przedstawiają dostępne na Szlaku miejsca i obiekty. Niektóre z nich są wprost związane z Kopernikiem, takie jak Toruń, Chełmno czy Grudziądz, inne zaś stanowią dowód na żywotność pamięci o wielkim uczonym i jego dziele.

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://kpcd.com.pl/Wydarzenie, to wspólna inicjatywa Brodnickiego Domu Kultury i Urzędu Miejskiego w Brodnicy.

Organizatorem wystawy jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu, a Honorowy Patronat nad nią objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. Wydarzenie dofinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.Źródło: Brodnicki Dom Kultury

Brodnicki Dom Kultury

ul. Przykop 43
87-300 Brodnica
tel.: 56 498 21 42

Powiązane wydarzenia

17
kwietnia (środa), godz. 09:00–17:00

XVI BRODNICKI PRZEGLĄD PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

26
kwietnia (piątek), godz. 19:00–20:30

STAND-UP RAFAŁA RUTKOWSKIEGO ŻARTY DLA MAS

25
maja (sobota), godz. 16:00–17:30

Koncert na Dzień Matki – Teresa Werner