Szanty w Lloydzie
Muzyka i taniec

Szanty w Lloydzie

  • Wydarzenie archiwalne: 12.05.2023
Miejsce:
Fabryka LloydaBydgoszcz, Fordońska 156
12 maja zapraszamy wszystkich na wspólny rejs przez rozbujane wody piosenki żeglarskiej w Fabryce Lloyda! Na scenie zobaczymy Ryczące Dwudziestki RO20’S oraz Piotra Kostka - Godeckiego!
Nie może Was zabraknąć… to będzie klimatyczny powrót do najlepszych szantowych klasyków na żywo.

Otwarcie obiektu 18:00
Piotr Kostka - Godecki 19:30
Ryczące Dwudziestki RO20’s 21:15
Zakończenie 23:30
Bilety:
I Pula 70zł
II Pula 80zł
III Pula 90zł
--> https://goingapp.pl/.../gramy-szanty-w-lloydzie.../maj-2023
--> https://bkb.pl/93623-49a9d

Ryczące Dwudziestki (RO 20's) to tradycyjny męski KWINTET, który jako instrumentalno-wokalny KWARTET zapraszają na to spotkanie, które zawsze obfituje w muzyczne wrażenia estetyczne i gwarantuje wszystkim radosną pracę rękoma przy rytmicznych szantach - morskich pieśniach pracy. Nie zabraknie romantycznych ballad jak i energetycznych piosenek autorskich - wszystko w nurcie folk i opakowane marzeniami o dalekich podróżach po kres horyzontu. Zespół od 1983 roku koncertuje w Polsce oraz za granicą. Dotychczas spotkał się z uznaniem w takich krajach jak Norwegia, Niemcy, Holandia, Kanada, Stany Zjednoczone Ameryki i nawet Słowacja "Hiszpańskie Dziewczyny", "Few Days", czy "Jasnowłosa", to piosenki, które powinny być wystarczającą zachętą do rozśpiewanego spotkania.

Piotr Kostka-Godecki – warszawski muzyk: gitarzysta, wokalista i autor tekstów.
Od 1991 roku nieprzerwanie koncertuje na dużych i małych scenach, w klubach, pubach i tawernach w całej Polsce. Zapoczątkował tradycję szantowych koncertów na żywo w warszawskich lokalach.
Jest twórcą nurtu speed-szant czyli szant w nieco mocniejszej aranżacji, dynamicznych i energetyzujących. Nie waha się używać wszystkich strun gitarowych i głosowych aby razem z publicznością wyruszyć w muzyczny rejs po morzach, oceanach i innych portach. Od przynajmniej dwóch pokoleń porywa do tańca najszybszym wykonaniem „Hiszpańskich dziewczyn”.
Wśród zagorzałych fanów znany nie tylko z szant. Podczas koncertów, ku uciesze słuchaczy swobodnie migruje między różnymi gatunkami muzyki, od songów szuwarowo-bagiennych, poprzez reggae, folk, aż do ballad i poezji śpiewanej.

Źródło: Fabryka Lloyda w Bydgoszczy

Powiązane wydarzenia

15
czerwca (sobota), godz. 18:00

Lata 80 & 90 na PATIO!

16
czerwca (niedziela), godz. 14:00

STREFA KIBICA

21
czerwca (piątek), godz. 18:00

STREFA KIBICA

21
czerwca (piątek), godz. 18:00

VITO BAMBINO

22
czerwca (sobota), godz. 18:00

Polskie hity na PATIO!