Święto Ziemniaka
Jak co roku pod koniec września (23/09/23) w Nowym Dąbiu pod Łabiszynem odbędzie się festyn z okazji Święta Ziemniaka. W tym roku obchody będą wyjątkowo huczne: w tym samym dniu 20sto lecie powstania świętuje bowiem Mała Szkoła w Nowym Dąbiu. Wydarzenie ma charakter charytatywny, a cały dochód z zaplanowanych loterii fantowej i licytacji zostanie przekazany na dalsze funkcjonowanie placówki. Jakie jeszcze atrakcje czekają na uczestników zabawy?
Pierwsi animatorzy pojawią się na Boisku w Nowym Dąbiu już około godziny 14:30. Malowanie buziek, wielkie bańki mydlane i gry sportowe dla całej rodziny rozgrzeją zebranych, zachęcając ich do aktywnego udziału w charytatywnej loterii fantowej i licytacji. Będziemy także mieli szansę zajrzeć do wnętrza pojazdów strażackich i policyjnych.
Nie zabraknie również występów na żywo: swoje przedstawienia zaprezentują dzieci ze szkoły w Nowym Dąbiu oraz seniorzy z Klubu Seniora Tulipan w Łabiszynie. Główną gwiazdą wieczoru będzie jednak Pan Ząbek, czyli znany z wielkiego poczucia humoru iluzjonista, który nie tylko pokaże efektowne sztuczki magiczne, ale przede wszystkim rozbawi publiczność do łez. Show Pana Ząbka rozpocznie się o godzinie 18:00.
Oczywiście, na Święcie Ziemniaka nie może zabraknąć pysznego jedzenia. O specjały z ziemniaków i domowe ciasta zadbają sami mieszkańcy. Przez cały dzień będzie też płonęło ognisko z możliwością pieczenia kiełbasek.
Ostatnim punktem programu będzie zabawa taneczna, na którą zaprasza Sołtys Nowego Dąbia, a która rozpocznie się o 19:00.
Święto Ziemniaka w Nowym Dąbiu i festyn z tej okazji na stałe wpisały się już do kalendarza pałuckich imprez plenerowych. W tym roku wydarzenie odbywa się dzięki współpracy Stowarzyszenia Mała Szkoła w Nowym Dąbia oraz Rady Rodziców, Fundacji Kultury Pozytywka (w ramach projektu ‘Nasza Wieś Działa’) i Sołtysa Nowego Dąbia. To piękny przykład na to, ile korzyści może przynieść wzajemne wsparcie i regularne działania na rzecz integracji i aktywizacji lokalnej społeczności.
Projekt NASZA WIEŚ DZIAŁA jest finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.